facebook
Balkon Aksesuarları ile Yaşam Alanlarınızı Şekillendirin

Balkon Aksesuarları ile Yaşam Alanlarınızı Şekillendirin

Balkon dekorasyon fikirleri bizim gibi akdeniz ülkeleri arasında yer alan ülkelerde, diğer ülkelere kıyasla daha gelişmiş durumdadır. Çünkü yaz aylarına uzanan bahar günleri kapıyı çalar çalmaz herkes balkon keyfi yapacağı zamanların hayalini kurmaya başlar. Sıcaklıkların arttığı ilk bahar günleri ile birlikte, evlerde balkonların özellikle akşam sefalarına hazırlanması için çalışmalar başlar.

Balkon aksesuarları arasında neler yok ki! Doğal ve canlı bitkiler, fenerler ve mumlar, kurumuş sarmaşıklar, dekoratif vazolar hatta balkonunuzun genişliği el veriyorsa hamak ve salıncaklar! Her biri rahat etmemiz ve estetik bir görünüme kavuşmamız için üzerlerine düşeni yapıyorlar. Tabi tüm bunların yanında dekoratif masalar ya da sehpalar da balkon aksesuarları arasında olmazsa olmaz parçalar olarak karşımıza çıkıyorlar!

Ancak tüm bunları yalnızca balkonlarda değil, doğrudan yaşam alanlarınızın içinde de kullanabilirsiniz. Bu aksesuarlar maksimalist dekorasyondan jugalow stiline, minimalist dekorasyondan akdeniz tarzı dekorasyona kadar pek çok dizayn stiline uyum sağlayabiliyorlar.

Canlılık Katan Çiçekler!

Birbirinden çekici öneriler getiren farklı balkon dekorasyon fikirleri mutlaka çiçeklere yer açmış oluyorlar. Çünkü balkon aksesuarları deyince gözümüzün önünde ilk önce birbirinden renkli çiçekler canlanıyor. Sıcak renklerin sardığı büyüleyici bitkiler balkon dekorasyonunu canlandırmak üzere balkonlarda uzun yıllardır adeta görev başındalar! Üstelik bu bitkilerle ilgilenmek, onların balkon dekorasyonu için sağladığı dekoratif katkıların yanında bizlere de iyi geliyor. Bir bitkinin gözümüzün önünde günden güne büyüdüğünü görmek psikolojimize artı değer katıyor!

Modern ya da klasik tüm dekorasyon anlayışları balkonlarda olduğu kadar yaşam alanlarının içinde de bol bol çiçek kullanımına müsaade ediyorlar. Tabi bu noktada kişisel seçimler her zaman ki gibi belirleyici oluyor.

Bir taraftan da bu renkli bitkiler arasında olmak evlerinde bahçeye sahip olmayanların ihtiyaçlarına biraz da olsa cevap vermiş oluyorlar. Elbette bahçeleri olanlar bu konuda biraz daha şanslılar. Ama yine de bahçede kullanabileceğiniz pek çok aksesuarı balkonlara taşımanız mümkün. Eğer balkonunuz genişse güzel bir hamak size harikulade bir konfor sunabilir. Uzandığınız yerden üstelik açık havada dinlenebilir, okuyabilir yahut sevdiğiniz bir filmi izleyebilirsiniz. Hamak yerine büyük minderlerle kurulmuş kendinize özel bir köşe de oluşturabilirsiniz. Seçim sizin!

Bir hamağı evin iç dekorasyonunda nasıl kullanabilirim diye düşünüyorsanız, jungalow tarzı ile tanışma vaktiniz gelmiş demektir. Jungalow stilile hasır örgülere, hamaklara, bol bol bitkiye yer açmaya hazır olun. Balkon dekorasyonu ürünlerini kullanabileceğiniz yegane stillerden biri bu!

Balkon Aksesuarları ile Yaratıcılığınızı Ortaya Koyun

Balkonlarda rahatça yayılmanızı sağlayacak olan minderlerin dışında enerjik tasarımlarıyla balkonunuza kimlik kazandıracak renkli balkon kilimlerini de kullanabilirsiniz. Hatta tam olarak istediğiniz gibi bir ürün bulamıyorsanız küçük örgü kilimler yapabilir ve bunları yaparken tüm yaratıcılığınızı ortaya koyabilirsiniz. Buna alternatif olarak bambu ya da hasır kilimleri yahut çim halıları da tercih edebilirsiniz.

Balkon aksesuarları arasından en çok tercih edilenlerden biri de fener kafesleridir. Bu kafeslerden edinebilir yahut eski bir kafesi dilediğiniz gibi boyayıp şekillendirebilirsiniz. Böylece balkon dekorasyonu için kendi zevklerinize en uygun biçimde tasarlanmış balkon aksesuarları ile keyfinizi katlayabilirsiniz! Aynı zamanda otantik bir aydınlatma biçimi elde etmiş olursunuz. Loş ışığın rahatlatıcı etkisiyle balkonunuzda hem dikkat çekici bir stil yaratırsınız hem de gözünüzü yormaktan uzak bir aydınlatma biçimini hayata geçirirsiniz.

Aynı zamanda bu küçük kilimleri ve aydınlatma ürünlerini sade ve minimal bir ev dekorasyonu yapmak üzere kullanabilirsiniz. Balkon aksesuarları ile hem balkonlarda hem de ev içi alanda harikalar yaratmak mümkün!

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Çiçekler dekorasyonun önemli unsularından biri. Doğanın güzelliğini ve tazeliğini evin içinde yansıtmak isteyenler canlı çiçekleri...
Devamı
Stüdyo dairelere mobilya seçimi nasıl yapılır? Ufak yaşam alanlarında oturma odası nasıl dizayn edilir? Stüdyo daireler 1+0 veya 1...
Devamı
Modern koltuk takımları ile yaşam alanlarınıza şıklık katın. Eviniz ve evinizin dekorasyonu sizin için oldukça önemlidir. Çünkü ya...
Devamı
Yaşam alanlarınızda şık konseptler oluşturmak isteyen kullanıcılar aynanın alanlarda oluşturacağı sihirli ambiyansın etkisini keşf...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ