facebook
Yeni Evlenenlerin Tercihi L Koltuklar

Yeni Evlenenlerin Tercihi L Koltuklar

Çiftlerin L koltuk modellerini keşfedin. Yeni evlenen çiftler boş bir evi yuva haline getirmek için birçok mobilya, halı, perde ve aksesuar almaktadır. Bu mobilya ve eşyalar 4 duvarı yuva haline dönüştürmektedir. Tüm eşyalar yeni alınacağı için istenen tarzda ve dekorasyonda ev dizayn etmek daha kolay olacaktır.  Salon ve oturma odalarının dekorasyonunda belirleyici ana mobilyalar koltuk takımlarıdır. Salonunuzda ve oturma odanızda nasıl bir tarzda dekorasyon oluşturmak istiyorsanız o tarza uygun koltuk takımlarını incelemelisiniz. Klasik, modern veya başka bir tarzda istediğiniz modelde koltuk takımı bulmanız oldukça kolay olacaktır.

L koltuk takımı oldukça fazla tercih edilen koltuk takımı modelleri arasındadır. Birçok farklı tarzda, modelde ve renkte L koltuk takımları bulunmaktadır. Salonunuzda oluşturmak istediğiniz tarzdaki L koltukları inceleyerek kendiniz ve eviniz için en uygun olan özelliklerde L koltuk seçebilirsiniz.

L koltuklar köşe koltuk takımı ve uzanma koltuklu olarak düşünülebilir. Köşe koltuklarda köşe oluştuğu ve L şeklini aldığı için L koltuk olarak da isimlendirilebilmektedir. Ancak uzanma koltuk modülü olan L koltuklarda bulunmaktadır. Uzanma modülü ile farklı boyutlardaki koltukların birleştirilmesi sonucunda çıkan L koltuklarda da köşelenme oluşmaktadır. Bu nedenle bu koltuk modelleri için hem köşe koltuk hem de L koltuk terimleri kullanılabilmektedir.

Köşe koltuk takımları özellikle dar alanların dekore edilmesinde oldukça tercih edilen koltuk modelleridir. Küçük alanlar için küçük boyutlarda tasarlanmış olan köşe koltuklar evlerin boyutlarına uygun olarak seçilmesiyle alanlarda istenen dizaynı sağlayabilmektedir. Ancak geniş alanların dekore edilmesi için geniş yapılı köşe koltuk takımları da bulunmaktadır. Hem koltuğun iskeletinden kaynaklanan büyüklük hem de oturma alanlarının büyüklüğü ile büyük alanlarda da köşe koltuk takımı kullanımı oldukça yaygındır. Köşe koltuk takımları ile kullanacağınız berjer veya koltukların köşe takımı ile uyumu sağlanmasıyla birlikte evlerinizdeki koltuk takımı ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

L koltuk takımlarında farklı oturma yumuşaklığı bulunmaktadır. Orta sertlikte veya yumuşak oturumlu L koltuklar ile size konforlu olan oturum özelliklerinde köşe koltuğa sahip olabilirsiniz. Üretici olan bazı mobilya firmaları beğendiğiniz koltuk modelini istediğiniz yumuşaklıkta ürettirebilmektedirler. Bu tarz mobilya firmaları ile sizler için en konforlu olan koltuk takımına kolayca karar verebilirsiniz.

Koltuk takımlarının konforu modeli kadar önemli bir husustur. Koltukların oturum yumuşaklıklarının önemli olması kadar yerden yüksekliği, oturma alanının genişliği ve yastık gibi özellikleri koltukların rahatlığında etkili olan etmenlerdir. Koltuğu kullanacak olan kişiler özelliklerine göre koltukların yüksekliği ve genişliğine karar verilebilir. Uzun boylu kişiler alçak olan koltuklarda otururken kalça, diz ve ayak bileği eklemlerine anormal yük bineceği için zamanla ağrı oluşumu gözlenebilir. Koltuk takımlarını kullanacak kişilerin özelliklerine uygun koltuk takımı almak bu nedenle çok önemlidir.

Koltukların ilk günkü görüntüsünü korumasında iskelet ve sünger kalitesine göre döşeme kalitesi oldukça önemlidir. Tüylenmiş kumaşa sahip veya lekeli olan koltuklar ne kadar güzel bir renk veya modele sahip olursa olsun olumsuz bir izlenime neden olacaktır. Koltuk takımı ve L koltuk alınırken koltukların döşenmesinde kullanılan kumaşların dayanıklı, leke tutmaz ve kolay temizlenebilen özelliklerde olmasına dikkat edilmelidir. Koltukların temizlenmesi sırasında lekeler kolaylıkla çıkmadığı durumda koltukların temizlenmesi için daha fala kimyasal kullanılacak ve daha fazla kuvvet harcanacaktır. Bu da koltuklarınızın daha kısa sürede yıpranmasına neden olacaktır.

Yeni evlenen çiftler ev kurarken o evde kendilerinin yaşayacağını unutmamalı ve kendi istedikleri ve beğendikleri mobilyalar dışında mobilya almamaya özen gösterilmelidir.

Yeni evleniyorsanız, koltuk takımı seçerken nelere dikkat etmelisiniz? Yeni evlenenlere özel koltuk takımı önerileri makalemizi şimdi keşfedin. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Rustik koltukların özelliklerini keşfedin. Yaşam alanlarının dizayn edilmesinde birbirinden farklı dekorasyon fikirleri bulunmakta...
Devamı
Evlerinizde kimi zaman bilinçli kimi zamanda konseptinizi tamamlamak için kullandığınız birçok aksesuar modeli bulunmaktadır. Bu a...
Devamı
Çocuk odası mobilyalarında yer alan çalışma masalarının tercih edilmesi kimi zaman zor kimi zaman ise yanlış olmaktadır. Aileler g...
Devamı
Sadeliğin günümüzdeki en etkili karşılığı minimalist dekorasyon anlayışı! Son yıllarda minimalist koltuk takımları, sade yatak oda...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ