facebook
Yatak Odası Takımınızı Kendiniz Oluşturun

Yatak Odası Takımınızı Kendiniz Oluşturun

Yatak odası mobilyanızı kendiniz oluşturun. Yatak odası takımı satın almak isteyen kullanıcılar birçok marka ve model araştırması yapmakta ve kendisine en ideal takımı satın almaktadır. Ancak tam olarak özelleştirme imkânı sunulmamaktadır. Peki size kendi yatak odası takımınızı oluşturma fırsatı verilse tercih eder miydiniz? Gardırobunuzun ölçüleri, rengi ve tasarımı, karyolanızın boyutu ve tasarımı, komodin ve şifonyer gibi yatak odası takımının içerisinde bulunan bu mobilyaları istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Ancak her parçasını kendiniz özelleştirirken doğru seçimi yapmak için bir rehbere ihtiyaç duyabilirsiniz. Yatak odası mobilyalarınızı tek tek seçerken dikkat etmeniz gereken etmenleri tek tek aşağıda paylaşıyor ve doğru mobilyalar ilke mükemmel bir yaşam alanı oluşturmanızı sağlıyoruz.

Teker Teker Takımınızı Oluşturun

İstediğiniz yatak odası takımını ve modelini bulamadıysanız hayallerinizdeki gibi bir takım oluşturmak için parçalarınızı tek tek seçebilirsiniz. Peki bu parçaları tek tek seçerken atlamamnız gereken önemli detayları unutmamanız gerekmektedir.

Yatak odası takımınıza gardırop modeli seçerken öncelikle kullanım alışkanlıklarınız, elbiseleriniz ve bu gardırobu kaç kişinin kullanacağına bağlı olarak şekillenmelidir. Ancak bu tek başına bir etmen olmayacaktır. Gardırobunuzu seçerken yatak odanızın ölçülerine de dikkat etmeniz gerekmektedir. Yatak odaları büyük mobilyaların yer aldığı genellikle mobilyaların kullanılması ile hareket alanı oldukça kısıtlanan odalar olarak kullanılmaktadır. Bu yanlış seçimler dolayısıyla gerçekleşen basık yaşam alanları oluşturmaktan başka bir şey değildir. Doğru bir dizayn ve dekorayon için ferah ve hareket alanı sağlayacak bir odayı yatak odanız seçtikten sonra, seçeceğiniz bu heybetli ve geniş ölçülere sahip mobilyaları da odanıza göre seçmelisiniz. Odanızın ölçülerini almadan gardırop kesinlikle seçmemelisiniz. Yatak odası mobilyalarınızın konseptini gardırobunuzu belirlemesini istiyorsanız, diğer mobilyalar olan komodin, şifonyer, makyaj aynası, baza gibi modelleri gardırop ile uyumlu seçmelisiniz.

Gardırobunuz ile uyumlu bir karyola ya da baza seçerken, karyolanın ölçülerini baz almalısınız. Ölçüleri konusunda doğru seçimi yaptığınıza inanıyorsanız tasarımı ve konsepti ile birbirlerine yakın özellikleri ile aynı mobilyaları seçebilirsiniz. Ancak ben yatak odamda zıtlıkta uyumu yakalamak istiyorum diyorsanız, gardırobunuzun motifleri ve rengi ile zıt renkli bir karyola seçebilirsiniz.

Bazanızı seçerken dikkat edeceğiniz en önemli husus bazanın kontraplağının sağlam olması ve güvenlik sistemlerinin kalitesi olacaktır. Bazalar uzun kullanımda kontraplağı çökme yapabilmekte ya da zaman içerisinde bazayı ayakta tutan sistemler bozulmakta ve işlevini yitirmektedir. Bu sebeple bu gibi işlevsel mobilyaları seçerken kaliteden ödün vermemelisiniz.

Komodin ve Şifonyer Seçimi

Yatak odası takımınıza sonradan dahil edeceğiniz komodin ve şifonyerler en azından kendi aralarında uyumlu olmaları ile takıma daha iyi adapte olabilmektedirler. Aynı takımın komodin ve şifonyerlerini tercih etmeniz bu ufak mobilyaları yatak odası takımınıza kolayca adapte etmenizi sağlar.

Komodin ve şifonyer seçerken ise bu mobilyaların işlevselliği ve ölçülerine dikkat etmelisiniz. Bu gibi mobilyaların iç hacimleri, kullanışlılıkları oldukça önemli olacaktır.

Nasıl Parça Parça Seçim Yapılır?

Trend mobilyanın müşterilerine özel sunduğu bu sistem ile müşteriler istedikleri mobilya takımını sadece tek parça olarak satın alabilmektedir. Örneğin bir yatak odası takımının içerisinde yer alan gardıropbu beğendiğiniz ancak komodin ve şifonyerleri de diğer bir takım da hoşunuza gitti. Bu iki modeli karma yapmak elinizde. Beğendiğiniz takım içerisindeki mobilya parçalarını tek tek satın alabilir ve takımınızı istediğiniz gibi kendiniz oluşturabilirsiniz. Böylece Trend mobilya ayrıcalığı ile özgün ve sadece size özel yaşam alanları dizayn edebilirsiniz.

Yatak odası takımınızı oluştururken, tek kişilik yatak odası takımları ile ilgili de bilgi almak istiyorsanız, sizler için hazırladığımız, tek kişilik yatak odası takımı blog makalemizi mutlaka incelemelisiniz. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Mutfakları güzelleştirmenin yolları nelerdir? Mutfak dekorasyonu hakkında bilgi alın. Lezzetli yemekler yapmak, içecek hazırlamak,...
Devamı
Yeni bir güne dinç ve sağlıklı bir başlangıç yapmak, uyku kalitesi için oldukça önemlidir. Uyku kalitesini etkileyen en önemli fak...
Devamı
18. yüzyıldan bu yana dekorasyonun önemli parçalarından biri berjer takımları oluyor. Fransızca “bergère” kelimesinden dilimize gi...
Devamı
Orta sehpaların yaşam alanlarında kullanım amacı nedir? Orta sehpalar hangi evlerde, dekorasyonlarda kullanılmalıdır? Eve mükemmel...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ