facebook
Son Yılların Trendi Köşe Koltuk Takımları

Son Yılların Trend Köşe Koltuk Takımı Modelleri

Ev dekorasyonlarında son yılların en trend mobilya modellerinden olan köşe koltukları birbirinden farklı çeşidi, rahatlığı ve malzeme kalitesi ile kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Yeni evlenenler ya da evini yeni döşeyenler salonlarında köşe koltuk takımlarını daha sık tercih etmeye başladı. Geçmişten günümüze uzanan köşe takımları, özellikle Türkiye’de çok sık kullanılmaktadır.

En Trend Köşeler

Yorucu şehir hayatı, ile koşuşturmacada kendisini yorgun ve bitkin hisseden bireyler evlerinde konforu en üst düzeyde tutarak dinlenme ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Salonda vakit geçirirken konforundan ödün vermek istemeyen kullanıcılar uzanmalı köşe koltuk takımlarını tercih edebiliyor. Genellikle televizyon, film veya konsol oyunu oynarken uzanmalı köşe koltuk takımı oldukça işlevsel ve konforu üst düzeye çıkartan bir mobilya modeli olarak karşımıza çıkıyor.

Yaşam alanlarına farklı köşeler oluşturmak isteyen kullanıcılar, evinin bir köşesini kütüphanesine, bir köşesini eğlence alanına ayırırken bir diğer köşesini de konforlu bit oturum tecrübesi yaşayacağı köşe koltuk takımlarına ayırıyor.

Rahat Olduğu Kadar İşlevsel

Köşe koltuk takımları genellikle rahatlığı ve konforuyla ön plana çıkmaktadır. Aslında birçok kullanıcının bu koltuk takımlarını tercih etmesinin en temel sebebi de budur. Ancak köşe takımlarını daha çok kullanmaya başladıktan sonra tecrübe edilen, yararları da mevcuttur. Köşe koltuk takımları tarzı ve tasarımı ile salonunuza farklı bir hava kazandıracak. Salonunuzun köşesinde yer alacak uzanmalı köşe koltuğunuzun yanına çekeceğiniz bir yan sehpa, salonunuza dahil edeceğiniz abajur veya farklı aksesuar modelleri ile şık bir konsepti kolaylıkla oluşturabilirsiniz.

Alışılmışın dışında bir tasarım yapısına sahip köşe koltuk takımları ile kalabalık misafirlerinizi rahatlıkla ağırlayabileceksiniz. Köşe kanepe takımları yapısı gereği yer tasarrufu sunmaktadır. Yer tasarrufunun yanında köşe koltuk takımlarına aynı anda daha fazla kişi ağırlayabilirsiniz. Özellikle büyük köşe takımları ile salonunuzu bir baştan bir diğer başa kaplayan köşe koltuk takımları kalabalık misafirlerinizi kolaylıkla ağırlamanızı sağlayacaktır.

Küçük alanlarda yer tasarrufu sağlamasının yanında sandığı olan modellerinde ise eşyalarınızı saklama imkânı sunmaktadır. Yaşam alanları ufak olan kişileri rahatlatan L koltuk modelleri sandıklı modelleri ile daha çok kullandığınız eşyalarınıza kolay ve hızlı ulaşma imkânı sunmasının yanında, birçok eşyanıza da saklayacak yer bulmanız konusunda yararınıza olacaktır.

Köşe Takımınız ile Uyumlu Mobilya ve Aksesuarlar

Salonunuz için seçeceğiniz en trend köşe takımına uyumlu mobilya ve aksesuar modelleri ile daha şık ve işlevsel köşeler oluşturabilirsiniz. Uzanma koltuklu köşe takımınızın yanına, içeriye girebilen yan sehpa seçerek, rahatlığınızdan ödün vermeden çayınızı veya kahvenizi rahatlıkla içebilirsiniz.

Köşe takımınızın yanına yerleştireceğiniz şık bir abajur modeli ile salonunuza hareket getirebilirsiniz. Böylece oluşturduğunuz bu loş ortam ile keyifli bir şekilde istirahatinizi gerçekleştirebileceksiniz.

Köşe Takımı Seçerken Rahatlık Ön Planda

Evinizin en trend köşesini oluştururken tasarımın ve seçtiğiniz takımın salonunuz ile uyumlu olmasının yanında köşe takımınızın rahatlığına da gereken önem vermelisiniz. Farklı sünger ve kumaş yapılarına sahip yüzlerce köşe koltuk modeli mevcuttur. Bu modellerin arasından seçeceğiniz köşe koltuk takımınızın rahat ve konforlu olmasına özen göstermeniz, yorucu bir günün ardından, daha kolay dinlenmenizi ve rahatlamanızı destekleyecek en önemli etken olacağını unutmamalısınız.

Temizlik ve Bakımı da Düşünün

Tercih edeceğiniz köşe takımınızın kolay temizlenebilmesi de oldukça önemlidir. Üzerinde çay içeceğiniz, keyifli sohbetler ile yiyecek içecek ikramlarında bulunacağınız köşe L takımınız kirlenebilir ve döktüğünüz içecek ve yiyecekler ile lekeye maruz kalabilir. Özellikle intacı kirler adıyla bildiğimiz zor çıkan ve çıkması için büyük çaba harcadığınız lekeleri silmeye çalışmak kumaşınızı yıpratacak ve koltuğunuzun üzerinde leke kalmasına sebep olabilir. Bu nedenle köşe koltuk takımınızı seçerken mutlaka kolay silinebilir kumaş ile döşenmiş modelleri gözden geçirmeniz yararınıza olacaktır.

Evinizi köşe takımıyla döşeyerek, en trend mobilyalar ile en tarz yaşam alanlarına kavuşabilirsiniz.

Trend köşe koltuk takımı seçiminizi gerçekleştirmek için ihtiyacınız olan tüm bilgileri köşe koltuk takımı seçim rehberi makalemizde keşfedebilirsiniz. Ya da yeni evlenenlere koltuk takımı önerilerimizi keşfedebilirsiniz. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Yaz geldi, tatil planları yapıldı. Herkeste bir güneye inma heyecanı aldı başını gidiyor. Yazın tadını plajlarda çıkarmanın vakti....
Devamı
Alez seçimi nasıl yapılmalı? Alez alırken dikkat etmeniz gereken detayları keşfedin. Alezler, yatağınızın ömrünü uzatan, kolay tem...
Devamı
Aksesuar seçerken nelere dikkat edilmelidir? Lüks mekanlar ya da modern yaşam alanları dekore edilirken her etmen planlı ve düşünü...
Devamı
Köşe koltuk takımları son dönemlerde oldukça sık tercih edilen mobilyaların ve ev dekorasyon ürünlerinin başında gelmektedir. Hal ...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ