facebook
Yemek Odası Takımı Salonda Kullanılır Mı?

Yemek Odası Takımı Salonda Kullanılır Mı?

Dar yaşam alanlarına sahip kullanıcılar yemek odası takımının salonda kullanılıp kullanılmayacağı konusunda kararsız kalabilmektedirler. Ancak yemek odası takımını da başka bir alanda kullanmak için yeri olmayanlar bu mobilyaları salonda kullanmaktadır.  Peki bu dekorasyonda olumsuz bir algı oluşturur mu diye soran kullanıcılar için hazırladığımız bu rehberimizde yemek odası mobilyalarını doğru kullanımına değineceğiz.

Yemek odası mobilyaları satın alan kullanıcılar lezzetli yemeklerini yiyecekleri, konuklarını ağırlayacakları bir sofra ve şık bir konsept oluşturmayı hedeflemektedir. Ancak küçük evlerde mobilya konumlandırmak her zaman zor bir sorun olmaktadır. Peki küçük yaşam alanları olan kullanıcılar yemek odası takımını kullanmamalı mı?

Yemek Odası Takımı İçin Farklı Bir Oda

Yemek masası takımınız için farklı bir oda tercih edebilir ve mobilyalarınızı bu odada kullanabilirsiniz. Bu odanız sadece yemek yemek ve misafirlerinizi ağırlamak için dekore edilebilmektedir. Böylece tamamen farklı bir konseptte, istediğiniz mobilya tasarımına ve modeline sahip seçeneklere sahip olabilirsiniz.

Yemek odası takımınız için farklı bir odayı tercih etmek salonunuzu daraltmayarak ferah yaşam alanları oluşturmanızı sağlayacaktır. Yemek odası takımınızı da farklı bir odada kullanmanız, odanın konseptini yemek odası takımınıza göre ayarlamanızı sağlayacaktır. Odaya seçeceğiniz perde, halı, avize ve aksesuarlar gibi dekorasyona katkısı büyük olan eşyaları yemek odası tasarımınıza göre belirleyebilir ve seçebilirsiniz. Peki yaşam alanları geniş olmayan ve yemek odası takımı için farklı bir odaya sahip olmayan kullanıcılar yemek odası takımı kullanmamalı mı?

Yemek Odası Takımını Salonda Kullanmak

Yemek odası takımı, yemek masası, sandalyeleri, vitrin ve aynalı konsoldan oluşmaktadır. Hemen hemen geniş bir alan kaplayan bu mobilyalar salonlarda kullanılmak istenebilmektedir. Peki bu doğru mu? Aslında bu sorunun iki yanıtı bulunmaktadır. Geniş bir salona sahip olan kullanıcılar, salonlarında yer buldukları takdirde yemek odası takımlarını bu alanlarda kullanabilir hatta dekorasyona ekstra şıklık ta katabilmektedir. Ancak daha dar bir yaşam alanına sahip kullanıcılar yemek odası takımını bu alanlara sığdırmaya çalıştığında boğucu bir konsept oluşturabilmektedir. Bu sebeple salonları dar bir alana sahip kullanıcılar sadece yemek masası ve sandalyeleri salonlarında kullanması daha ferah bir yaşam alanı oluşturmalarını sağlayacaktır.

Yemek odası takımınızı salonunuzda tercih ettiğiniz takdirde tamamen bağımsız bir konsept oluşturmanız salon tasarımınız ile uyumsuz bir konsept oluşturmanıza sebep olacaktır. Bu sebeple tercih edeceğiniz yemek odası takımının modelinin koltuk takımınız ve salon konseptiniz ile direkt olarak uyumlu hatta aynı takım kendi grubundan olması yarar sağlayacaktır. Bu durum kullanıcıları kısıtlasa da yaşam alanlarında hayal edilen şıklıktaki dekorasyona ulaşmak için uygulanması gerekmektedir.

Salon Takımı ile Uyumlu Yemek Odası Seçimi

Geniş salonlara sahip kullanıcılar yemek odası takımlarını salonlarda kullanmayı tercih edebilirler. Bu tercih doğru mobilyaların seçimi ile şık yaşam alanları oluşturmanızı sağlayacaktır. Ancak uyumsuz ve birbirleri ile alakasız mobilyaların bir arada kullanımı hoş bir görünüm oluşturmayacaktır. Peki bu uyumdan kastımız neler?

Yemek odası takımınızın salon takımınızın rengi, modeli ve ölçüleri ile direkt olarak bağlantılı ve uyumlu olması en öncelikli gereksinimlerin başında gelmektedir. Kumaşın rengi, yapısı, boyutları benzer olan mobilyaların konforu da aynı olmalıdır. Koltuk takımınızdaki rahatlığı ve kullanışlı yapıyı yemek odası takımınızda da hissettirmeniz gerekmektedir. Örneğin ergonomik süngerlere sahip birinci sınıf kumaş kullanılarak üretilen koltuk takımlarının kullanıldığı salonlarda, kalitesiz deriden imal edilmiş metal bacaklı yemek odaları tercih edilmemelidir. Birbirlerine hem kalite hem kullanışlılık açısından denk olan mobilyalar tercih edilmelidir.

Yemek odası dekorasyonu nasıl yapılır? Yemek odası takımı ile uyumlu bir konsept oluşturmak için hazırladığımız blog makaleimizi keşfedin. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Son yıların yükselen trendi kapitoneli koltuk modelleri! Nereye gitsek onlarla karşılaşıyoruz. Evlerde, ofislerde hatta otellerde,...
Devamı
Bel fıtığı hastaları yatak seçimi nasıl olmalıdır? Ofis çalışmalarının gündelik yaşamımızın bir parçası olmasıyla birlikte oturma ...
Devamı
2020 yılında modern koltuk trendleri ne olacak? Koltuk takımları mobilya sektörünün öncü parçalarından olmaktadır. Mobilya modelle...
Devamı
Tik ağacı nedir ve özellikleri nelerdir? Doğada birçok ağaç türü bulunmaktadır. Tik ağacı da sağlam ve dayanıklılığıyla ünlü bir a...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ