facebook
Modüler Köşe Koltuklar ile İstediğiniz Dekorasyonu Oluşturun

Modüler Köşe Koltuklar ile İstediğiniz Dekorasyonu Oluşturun

Köşe koltuk takımları son dönemlerde oldukça sık tercih edilen mobilyaların ve ev dekorasyon ürünlerinin başında gelmektedir. Hal böyle olunca yaşam alanlarına özel güncel çözümler de üretilmektedir. Silinebilir köşe koltuklar, sandıklı köşe oturma grupları özel ölçü köşe takımları ve modüler köşe takımları gibi farklı farklı çözümler kullanıcıların beğenilerine sunulmaktadır. Tüm bu tasarımlar talep ve ihtiyaçlar doğrultusunda doğmuş, kullanıcılar tarafından beğenilen mobilyalar olarak karşımıza çıkmaktadır. Modüler köşe koltuklar da kullanıcıların talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanmış ve üretilmiş mobilyaların başında gelmektedir.

Modüler köşe koltuklar da kendi arasında farklı modeller ile üretilmektedir. Yatak olabilen modüler köşe koltuk takımları olduğu gibi, sandıklı köşe koltuk takımları da bulunmaktadır. Sadece uzanma ve ayak uzatmalı parçalarının olması gibi daha büyük alanlara uyum sağlaması adına koltuğa ekleme yapılabilen parçalar kullanılabilmektedir. Bu mobilyaların parçalı olması tüm yaşam alanlarına ve evdeki hemen hemen tüm odalarda rahatlıkla kullanılabilmesinin yolunu açmaktadır. Köşe takımını mevcut salonuna göre satın alan kullanıcılar taşınmak zorunda kaldıklarında koltuğuna uygun bir ev bulamadığında bu koltuk takımını kullanamama gibi bir sorun ile karşı  karşıya kalabilmektedir. Ancak modüler ve sökülebilir köşe koltuk modellerinin parçalarını isteğe bağlı olarak sökebilme opsiyonu ile koltuk takımı küçültülebilmektedir ya da tam tersi şekilde daha geniş alanlar için ilave parça satın alarak büyütülebilmektedir.

Modüler Koltuklar ile Yataklı Köşe Koltuklar

Genellikle yeni evlenen çiftlerin tercih ettiği koltuk modellerinden olan köşe koltuklar yataklı olması ile tercih sebebi olabiliyor. Kullanıcıların misafirlerini ve ailesini ağırlayabileceği bu yataklı köşe koltuklar ile yer sorunu ortadan kalkacaktır. Kolayca yatak olabilen modüler köşe koltuklar kullanıcısının elini kolaylaştırırken, yatak olarak kullanacak olan kişiyi de konforu ile memnun etmektedir.

Açılarak yatak olan modüler köşe koltuklar konforlu yapıları ile yatağı kullanan kullanıcının ergonomisini ve uyku konforunu da düşünmektedir. Böylece sağlıklı bir yatış pozsiyonun destekleyen köşe koltuklar ile sırt ağrılı bir sabaha uyanmayan kullanıcılar yatağın konforundan memnun olacaklardır.

Modüler Koltuklar ile Maksimum Yer Tasarrufu

Modüler köşe koltuk takımlarını tercih etmek isteyen kullanıcılar genellikle yaşam alanlarında ekstra yer sağlamak isteyen kullanıcılar olmaktadır. Modüler koltuklar sadece parçalı yapısı ile değil katlanabilir ya da yataklı olan koltuklar giib açılabilen modelleri bulunmaktadır. İnovatif tasarımlı modellere bağlı olarak farklı farklı modüler köşe koltuk takımları bulunmaktadır. Yatak olabilen koltuklar bulunurken, kapalı olduğunda normal koltuk, açıldığında ise uzanmalı köşe koltuk işlevine bürünen farklı modeller bulunmaktadır. Böylece dar yaşam alanlarında fazlalık gibi görünen uzanmalı kısmı kapanabilmekte ve kullanıldığı alanda ekstra yer tasarrufu sağlayabilmektedir.

Modüler ve açılabilir koltuk takımlarının en fazla tercih edilen modellerinden olanlar ise, köşe koltuğun fazla olan kısmında sırt dayamalığının kullanıma sunulmasıdır. İstenildiğinde kullanılmayan, kalabalık bir misafir ağırlarken köşe takımın genelde ayak uzatılan bu bölümüne de oturabilmek için sırt dayamak için parçası çıkartılabilmektedir.

Köşe koltuklar şık tasarımları ile yaşam alanlarına mükemmel bir tasarım etkisi katmaktadır. Özellikle ahşap köşe koltukların kumaş döşemeleri silinebilir, tasarımı modüler, süngerleri konforlu ve ergonomik, iskeleti dayanıklı ahşaptan ve konsepti de yaşam alanlarınıza uygun bir model seçebildiğiniz takdirde en ideal oturma takımı seçmiş olacaksınız. Yaşam alanlarınızda göz alıcı bir konsept oluştururken bu konsepti oluşturan mobilyalarınızı da tam manasıyla kullanabilmek ve işinizi görebilmesi adına modüler köşe koltuk takımlarını kullanmayı tercih edebilirsiniz.  

Dekorasyonunuza katkı sağlayacak şık ve konforlu köşe koltuk takımınızı seçmek için, köşe koltuk seçim ipuçlarını paylaştığımız rehber makalemize göz atın.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Ofis mobilyaları içerisinde hangi mobilyalar bulunmaktadır? Ofis dekorasyonunda tercih edilecek mobilyalar nelerdir? Ofis mobilyas...
Devamı
Salon, oturma odası ve diğer tüm yaşam alanlarında yeteri kadar hareket alanına sahip olmayı isteyen kişiler için köşe koltuk takı...
Devamı
Bebek odası mobilyaları seçimi anne babalar ve anne baba adayları için oldukça heyecanlı bir süreçtir. Bebekleri için oda hazırlam...
Devamı
Evinde farklı tarz dekorasyon arayanlar için country mobilyalar harika birer seçenek. Amerikan kovboy filmlerini hatırlatan countr...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ