facebook
Küçük Evlere Doğru Koltuk Takımı Seçimi

Küçük Evlere Doğru Koltuk Takımı Seçimi

Küçük evlerin dekorasyonunda seçilecek koltuk takımı modelleri nasıl olmalıdır? Küçük yaşam alanlarına seçilecek mobilyaların özellikleri nasıl olmalıdır? Küçük evlere genelde mobilya seçimi zahmetli bir süreci beraberinde getirmektedir. Bunun sebebi beğenilen mobilyaların yaşam alanlarına sığmaması sığsa bile küçük olan odayı haddinden fazla daraltması olacaktır. Bu sebeple mobilya mağazalarındaki showroomlardaki büyük büyük mobilya modellerini beğenen kullanıcılar satın alma aşamasına geldiklerinde ölçüleri sebebiyle beğendiği mobilyayı satın alamamaktadır. Ancak küçük evlerde doğru dekorasyon önerilerimizi dikkate alarak bu gibi sıkıntıları yaşamadan mükemmel konseptlere sahip yaşam alanları oluşturabilirsiniz. Peki küçük evlere koltuk takımı ve mobilya seçimi nasıl yapılmalıdır? İşte tüm detaylar..

Dar Alanlar İçin İdeal Koltuk Takımları

Dar ve ufak yaşam alanlarında tercih edilmesi için tasarlanan ufak koltuk takımı modellerini keşfedebilirsiniz. Küçük koltuk takımları ile yaşam alanlarınız ile tam uyumlu bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Böylece hali hazırda dar alanınızı daha da basık bir hale getirmeden kullanışlı bir mobilyaya sahip olabileceksiniz.

Ufak yaşam alanlarında beğenilen bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Son zamanlarda sayısı artan küçük evler ile birlikte bu evleri şık ve gösterişli gösterecek iç dekorasyon fikirleri artmaktadır. Bu sayede daha da işlevsel mobilyalar üretilmektedir.

Ufak yaşam alanlarında tercih etmeniz gereken mobilyaların başında sandıklı koltuk takımı modelleri gelmektedir. Böylece bu sandıkları kullanarak eşyalarınızı saklayarak ekstra yer tasarrufu sağlayabilirsiniz. Dar yaşam alanlarında eşyalara yer bulmak her zaman sorun olmuştur. Bu sorunu çözebilmek adına sandıklı koltuk takımları ve baza gibi mobilyalar üretilmiş olup insanların ihtiyaçlarına cevap olmuşlardır.

Genellikle küçük yaşam alanlarında köşe koltuk takımları tercih edilmektedir. Köşe koltuk takımları köşeden köşeye kullanıldığı ve mobilyalar arasına boşluk bırakmadığı için maksimum yer tasarrufu sağlamaktadır. Böylece daha fazla oturma alanı sağlayarak daha az yer kullanmaktadır. Üstelik köşe koltuk takımları son zamanların trend koltuk takımı modelleri arasında bulunmaktadır.

Dar Alanlara Dekorasyon Önerileri

Dar yaşam alanlarına mobilya ve dekorasyon önerileri arayışında bulunan kullanıcılar için birçok içerik ve fikir bulunmaktadır. Özellikle son zamanlarda pinterest gibi mecralarda yayımlanan dekorasyon önerileri ile dar alanlarını dekore eden kullanıcılar birçok şık fikri diğer kullanıcılar ile paylaşmaktadır. Peki dar alanlarda hangi mobilyalar tercih edilmelidir.

Ufak salonlara ve odalara sahip evlerde tercih edilecek mobilyalar minimal tarzda üretilen mobilyalardan olması gerekmektedir. Hemen hemen her santimin önemli olduğu bu yaşam alanlarında maksimum yer tasarrufu sağlamak için katlanabilir, akıllı mobilyalar tercih edilmelidir. Sandıklı koltuk takımları tercih ederken, yatak olabilen koltuk takımları da tercih edilebilmektedir. Katlanabilir ve taşınabilir yemek masaları, katlanabilir masa sandalyeleri gibi akıllı ve işlevsel ürünler de bu yaşam alanlarında tercih edilmelidir.

Bu gibi alanlarda ufak dokunuşlar bir büyük sonuçlar ortaya çıkarttığı için genellikle alan açmak için tercih edilen tüm fikirler yarar sağlamaktadır. Odalarda kullanacağınız kapıları klasik kapılar yerine akordeon ya da sürgülü kapı modellerinden, yemek odası takımınızı kapanır ve açılır bir mekanizmaya sahip seçebilirsiniz.

Koltuk takımınızı köşe takımı seçerek salonda kendinize alan oluşturabilir, televizyonunuzu duvara monte ederek tv sehpahası kullanmayabilirsiniz. Üstelik bu gibi yaşam alanlarında vitrin ya da konsol gibi daha az ihtiyaç duyulan mobilyalar da tercih edilmeyeceği için salonu dolduran ve kalabalık yapan ürünler olmayacaktır.

Dar yaşam alanlarında kullanılması için tasarlanan modüler ve katlanabilir, akıllı mobilya ve dekorasyon ürünlerini tercih ederek doğru bir dekorasyonun temellerini atabilirsiniz. Dar alanlarda şık bir dekorasyon oluşturmanız için trend mobilya da yer alan en trend ev dekorasyonu ürünlerine ve birbirinden şık koltuk takımı modellerini keşfedebilirsiniz.

Bir diğer yazımız olan Komodin ve Şifonyer Arasındaki Farklar Nelerdir? incelemek için tıklayabilirsiniz. Ya da gri koltuk takımının yaşam alanlarınıza katacağı etkiyi keşfetmek için özel blog makalemizi keşfedin. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Sehpalar oturma odaları, salonlar, yatak odaları gibi ev içerisinde ve ofis, otel, yurt, kafe gibi ev dışındaki alanlarda sıklıkla...
Devamı
Ev dekorasyonunun şüphesiz en etkili konsept oluşturucularının başında halı modelleri gelmektedir. Onlarca farklı halı modeli aras...
Devamı
Trendler değişiyor, bu değişim mobilya tasarımlarına da yansıyor. Alandan kazandıran pratik kullanımlı mobilyaların her geçen gün ...
Devamı
Modern dekorasyonda canlı renkleri kullanmalısınız. Canlı ve hareketli renkler, ortama ilk girdiğiniz andan itibaren enerjisi ile ...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ