facebook
Bahü Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bahü Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Genellikle klasik sevenlerin tercihi bahüler aynı zamanda çekmeceli komidinlerdir. Şık ve gösterişli çeşitleri ilgiyi üzerlerine çekmekte başarılı oluyor. Ahşap olan modeller işleme ile süsleniyor. Tarihi ve eski görüntüyü sevenler antika bahü modelleri tercih ederken, gösterişi sevenler gösterişli işlemeler ve modellerde yeni tasarım bahüleri tercih ediyor. Çekmeceleri ve küçük dolaplarıyla küçük kıyafet gardıroplarını andıran bahüler hem kullanışlı hem de dekoratif olmasıyla ilgiyi üzerine toplayan ürünlerden.

Ev dekorasyonlarını önemseyen kadınlarımızın evlerinde görmek istedikleri bir ürün olan bahüler kullanılmasalar bile görüntüsüyle odaya hava katıyor. Klasik ve ağır duran yapısı nedeniyle gördüğümüzde kesinlikle bildiğimiz, aklımıza gelen ama adını bile bilmediğimiz bir üründür.  Tercih olarak genellikle orta yaş üzeri gösterişçi veya antika seven bireylerin kullandığı bir üründür. Dekorasyonuna önem veren ve yeni yuva kuran çiftlerimizin de ilgi gösterdiği bir üründür. Kaliteli ahşapların kullanılması, oyma ve işlemeleri de ilgi görmesinin bir diğer sebeplerinden

Genelde koyu renk ahşapların tercih edildiği bahülerin üzerlerinde, yine o tarzda antika tablolar, antika eşyalar, vintage ürünler görmek mümkündür. Salonlarımızın, yatak odalarımızın, oturma odalarımızın en güzel yerine koyduğumuz bahüler eşyalarımızı da muhafaza etme konusunda kolaylık sağlıyor. Antika görünümüyle klasik sevenlerin memnuniyetle ve beğenerek kullandığı bahüler sadece kadınlarımızın veya ülkemizin değil tüm dünyanın da ilgisini çeken bir mobilyadır. Kullansanız da eskitemediğiniz bahüler kullananların pişman olmadıkları favori ürünleridir.

Bahünün Yaşam Alanlarında Kullanımı

Bahü farklı farklı kullanım alanlarına sahip olan bir mobilyadır. Birçok insan beğense de çoğu kişi adını bilmemektedir. Salon, mutfak, yatak odası, oturma odası, ofisler, banyo, antre gibi birçok alanda kullanımı vardır. Çok çeşitliliği sayesinde bu tarz farklı farklı yerlere adapte olabilmişlerdir. Eskiden genellikle yatak odasında kullanılan bahüler zaman ilerledikçe farklı bahü tasarımlarıyla alanı genişlediği için farklı modelleri de üretilmiştir ve her yere uygun bahüler tasarlanmıştır. Vintage, retro, country gibi birçok çeşitte ve tarzda bahüleri bulmak artık günümüzde çok daha kolaydır.

Ev dekorasyonu aksesuarlarla görselliği tamamlar. Bahüler hem görsellik hem de fonksiyonel açıdan ev dekorasyonlarının bir numaralı parçası haline gelmişlerdir. Aslında bahüler yeni nesil kullanılan komodinlerin daha şık ve gösterişli halidir. Daha dekoratiflerdir. Görünüşleriyle ayriyeten dikkat çekmeyi başarırlar.

Bahü Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Kaliteli ahşaplardan yapılmış olmasına dikkat edilmelidir. Behüler ahşaptan yapıldıkları için bu çok önemli bir detaydır. Bahünün kalitesinin büyük bir kısmı kullanılan ahşaba da bağlıdır. Oymaları, işlemeleri yine ahşaptan olacağı için satın alırken es geçmemeniz gereken önemli bir durumdur. Ahşap bahüler seçilen renge göre de değişiklik gösterir.

Tasarımlarda ergonomikliğe dikkat edilmeli. Evet, görsellik ve uyum dekorasyon için çokça önemli detaylardır fakat sonuçta bu mobilyalar bizim günlük hayatta da kullanacağımız ürünlerdir. Kullanımı zorluk çıkaran bir ürünün dekoratif olması pek de bir önem göstermez ilerleyen zamanlarda diye düşünüyoruz.

Tasarımların orijinalliğine dikkat edilmeli. Her bahü bir diğerinden daha değişik, gösterişli ve şık olabiliyor. Fakat öyle bir döneme geldik ki her şeyden yüzlerce farklı tasarım görmemiz mümkün farklı bahü tasarımı fikirleri çok geniş bir yelpazede. Zaten klasik bir mobilya olduklarından tasarımlarında özgünlük her zaman sizi diğerlerinden daha farklı ve daha şık tutar.

Doğal ve kaliteli malzeme olmasına dikkat edilmelidir. Sırf güzel gözükecek diye sahte ve yapay duran bir bahü kullanmak kimse istemez. Kullanılan ahşabın kalitesinin yanında doğallığı da dekorasyon ve dayanıklılık açısına oldukça önemlidir. Dayanıklı olması ve kolay zedelenmemesi gerekir.

Halıdan Oje Lekesi Çıkarmak İçin Yapmak Gerekenler Nelerdir? bir önceki makalemizi keşfetmek için tıklayabilirsiniz.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Genç odaları genellikle gençlerin evdeki vaktinin çoğunluğu geçireceği, kimi zaman ders çalışacağı kimi zaman ise dinleneceği ya d...
Devamı
Genç yatak odaları tasarlanırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Genç odalarının dinlenmek, ders çalışmak içi...
Devamı
Bebek odası mobilyaları seçimi anne babalar ve anne baba adayları için oldukça heyecanlı bir süreçtir. Bebekleri için oda hazırlam...
Devamı
Yazın eğlencesini eziyete dönüştürmemek için zaman zaman gölgede şemsiye altında dinlenmeniz gerekmektedir. Özellikle havuz, deniz...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ