facebook
Modern Ofis Mobilyaları Seçerken Dikkat Edilecekler

Modern Ofis Mobilyaları Seçerken Dikkat Edilecekler

Şık ve etkileyici bir ofis tasarımı tercih etmek isteyen kullanıcıların modern ofis mobilyalarını tercih etmeleri doğru bir davranış olacaktır. Modern ofis mobilyaları ile göz alıcı bir konsept oluşturabilir ve konuklarınızı etkileyebilirsiniz. Ancak doğru modern ofis mobilyaları hangi etmenler dikkate alınarak seçilecektir? Modern ofis mobilyaları seçerken hangi etmenlere dikkat edilmelidir?

Ofisler firmaların karakterini, kültürünü, gücünü, tarzını temsil eden fiziki görünümleridir. Bu fiziki görünüm ofis içerisindeki çalışanları da etkileyebileceği gibi ofise gelen konuk ve ziyaretçilerinde firma hakkındaki izlenimlerini şekillendirmektedir. Unutmayın ilk tanışma ve ilk izlenim insanların bir fikir ve genel yargıya ulaşmasında oldukça etkilidir. Yani şık ve etkili tasarlanmış bir ofiste karşılayacağınız konuklarınızı ve ziyaretçilerinizi olumlu yönde etkileyebilirsiniz.

Modern Ofis Mobilyaları Özellikleri

Modern ofis mobilyaları kullanılacağı alana göre farklı karakteristik özelliklerde kullanıcısının beğenisine sunulmaktadır. Yönetici odalarında daha farklı bir konsept mevcutken, çalışanların kullanması için üretilen ofis mobilyaları daha farklı tasarımda ve özelliklerde üretilmektedir. Ancak ofis mobilyalarında mutlaka olması gereken önemli özellikler bulunmaktadır.

Ergonomik Ofis Mobilyaları; Modern ofis mobilyalarının en önemli özelliği çalışma ortamlarında çalışanların rahatını düşünmesidir. Konforlu ve rahat bir çalışma ortamında daha verimli olacak çalışanlar dolaylı yoldan da olsa şirketin başarısını etkilemektedir. Konforlu çalışma sandalyeleri, doğru ölçülerde çalışma masaları, kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayan kullanışlı mobilyalar ile çalışanların her ihtiyacı düşünülmektedir. Böylece bireyler performanslarında artış görülen çalışanlar çalıştığı şirkete de yarar sağlayacaktır.

Ergonomik ofis mobilyaları ile işçi kazaları ve iş hastalıklarına bağlı olarak zaman içerisinde gelişebilecek boyun fıtığı, bel fıtığı, bileklerde sinir sıkışması gibi sorunların önüne geçilebilmektedir. Ancak tüm bunlar doğru oturma ölçüleri ile desteklendiğinde sağlanabilmektedir.

Dayanıklı Ofis Mobilyaları; Ofis mobilyaları yoğun kullanıldıkları için dayanıklı malzemelerden üretilmiş olması gerekmektedir. Zaman içerisinde yıpranan, sallanan ve özellikle sandalyelerde rastlanan kaplamaların yırtılması gibi sorunlarla karşılaşmamak adına dayanıklı ve sağlam ofis mobilyaları tercih edilmesi gerekmektedir.

Dayanıklı mobilyalar uzun ömürlü bir kullanım imkânı sunacağı için sürekli mobilya satın almak zorunda kalmayacak ve şirketin bütçesine de uzun süreçte olumlu etki sağlayacaktır.

Ofis Mobilyaları Seçimi

Ofis mobilyaları seçerken genel geçer kurallara ek olarak bazı filtreleme sorularını sormanız gerekmektedir. Mobilyaların kullanılacağı ofis ortamının ölçüleri, ofiste oluşturmak istediğiniz genel konseptin tarzı, ofiste kaç kişi çalışacağı ve daha sonradan çalışanlar arttırılacak mı gibi soruların cevabını oluşturmanız gerekmektedir.

Ofiste Hareket Alanı Oluşturun

Ofis mobilyalarınızı seçerken şık ve kullanışlı mobilyaların yanında genellikle ortamda hareket alanı sunan ferah alanlar oluşturmanız gerekmektedir. Sıkışık ve dar alanlar çalışanların içini daraltabilir ya da rahat çalışmasının önüne geçebilmektedir. Bu nedenle daha ferah çalışma ortamları oluşturmanız gerektiğini unutmayın.

Çalışanlarınızı Düşünün

Çalışanlarınızın konforunu düşünmeniz gerekmektedir. Ofis ortamında rahat hareket edebilecek, çalışırken konforlu bir şekilde çalışmasını sağlayabilecek, hemen hemen ihtiyaçlarının çoğunu karşılayacak mobilya modelleri tercih etmelisiniz. Örneğin bir çalışma masasında mutlaka kilitli çekmecelerin olmasına dikkat etmelisiniz. Önemli ve kaybolmaması gereken eşyaların muhafaza edilmesi için bu çekmeceler oldukça kullanışlıdır.

Ofis Mobilyası Fiyatları

Bir ofis dekorasyonunu gerçekleştirirken ortamda oluşturmak istediğiniz tarzı belirlemeniz gerekmektedir. Bu tarza göre seçeceğiniz mobilyalar da hemen hemen tercih edeceğiniz mobilyaların ortalama olarak fiyat skalasını belirlemektedir. Uygun fiyatlı ofis mobilyaları olabileceği gibi daha yüksek fiyatlı ofis mobilyaları da bulunmaktadır. Mobilyaların fiyatlarını belirleyen birçok farklı etmen bulunmaktadır.  Tercih edeceğiniz mobilyaların fiyatlarını aslında sizin ihtiyaçlarınız belirlemektedir.

Bir önceki yazımız olan Yeni Nesil Yatak Başlıkları ile Şıklığınızı Konuşturun adlı makalemizi keşfetmek için tıklayın. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Şık yaşam alanlarında uygun fiyatlı ancak şık bir avize tercih etmek isteyen kullanıcılar modern avize modellerini araştırmaktadır...
Devamı
Yemek odasında, yemek masası üstü, konsol üstü, vitrin içi ve duvar gibi farklı alanlarda konumlandıracağınız yüzlerce çeşit akses...
Devamı
Ev dekorasyonunda duvar saati kullanımı oldukça iyi bir fikir. Hem dekorasyonunuzu tamamlayan, hemde yaşam alanlarınıza hareket ka...
Devamı
Boyun ağrıtmayan yastıkların özellikleri nelerdir? Günün ortalama üçte birlik bir kısmı yatarak ve uyuyarak geçmektedir. Uyku kali...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ