facebook
Yeni Nesil Yatak Başlıkları ile Şıklığınızı Konuşturun

Yeni Nesil Yatak Başlıkları ile Şıklığınızı Konuşturun

Yatak başlıkları ile şık yaşam alanları oluşturun. Günümüz teknolojisi ilerledikçe ve ihtiyaçlar da bu doğrultuda arttıkça mobilyalarda tasarımlarında da yenilikler yapılmaktadır. Yatak başlıkları çarpmalara karşı koruma ve dekorasyonlar için kullanılmaktadırlar. Herkes kendisi için en uygun, en konforlu ve en güzel olanı almak ister. Yeni tasarımlarla birlikte bu seçenekler geniş bir yelpazeye uzanmaktadır. Geçmişte insanların pek de umursamadığı ama günümüzde oldukça önemli bir dekorasyon ürünü haline gelmiş olan yatak başlıklarından bahsedelim biraz. Teknolojinin de gelişmesiyle birlikte tasarımcılar değişik özelliklerde yatak başlıkları tasarımları üretmişlerdir. Sizinle biraz bunlardan bahsedelim.

Değişik Yatak Başlıkları Tasarımları

Akşam eve gelindiğinde veya gece uykulu bir anda güzel yatağına uzanmak, sabah da aynı şekilde uyanmak herkesin hayalidir.

Eskiden bebek beşiklerinde sivrisinekleri engellemek ve bebeklerimizi korumak için kullandığımız cibinlikler şimdilerde bizim yataklarımızda şık ve estetik dekorasyonlar olarak kullanılmaktadırlar. Değişik renk ve tasarımları bulunan cibinlikler yatağınızla kalmaz odanıza da şık ve zarif bir hava katar. Tabiki cibinliklerin de değişik tasarımları bulunmaktadır. Örneğin yatağınızı adeta bir sahne gibi 4 kenarından saran cibinlikler, eski tarzda yatağınızın tepesinden gelenler, duvara monte edilenler vb. bu cibinlikler yatağınızı samalarken sizde kendi bölgenize çekilmiş gibi hissedeceksiniz.

Duvarla birleşik yatak başlıkları da son yıllarda oldukça dikkat çeken tasarımlardan olmuştur. Yatak başlığının gelmesi gereken tarafın duvarı hem farklı hem de odayla tamamen uyumlu bir biçimde değiştirilir. Tercih edilen modele göre farklı malzemeler kullanılır. Çok yenilikçi olmasın biraz eskileri andırsın diyenler içinse Retro yatak başlıkları bulunmaktadır. Tasarım çeşitliliği fazla olan bu model modern görüntüsüyle şıklık kazandırırken tasarımıyla da eskilerin sıcak havasını odanıza taşır.

Ben bildiğimden şaşmam diyeler içinse eski demir yatak başlıkları çok daha estetik tasarımlarıyla mobilyacılarımızda yerini almaktadır.  

Daha önce de değindiğimiz gibi bu tasarımların içine artık teknoloji de dahil olmuştur. Örneğin ışıklı yatak başlıkları hem hayatı kolaylaştırır hem de güzel görüntüsüyle gözleri kamaştırır. Aynalı yatak başlıkları modellerinden tutun ısıtmalı yatak başlıklarına kadar bir sürü çeşit görmek mümkündür.

Yatak Başlığı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Başlığın malzemesine, kullanılan ürünün  ne olduğuna ve kalitesine dikkat edilmelidir. Özellikle uzun süre kullanılacaksa bu önemli bir unsurdur. Herhangi bir kabarma, eskime, solma durumlarına karşı dayanıklı olmalıdır.

Yatağa düzgün monte edilmiş olmalıdır ki bazı güvenlik sorunları yaşanmasın.

Temizlenmesine dikkat edilmelidir. Özellikle kumaş, kadife kaplama olan başlıkların kir tutmaması, kolay silinebilmesi gibi özelliklere dikkat edilmelidir.

Yatak başlığı ölçülerine dikkat edilmelidir. Modelden modele değişse de hepsinin birer ölçüsü vardır. Yatağa göre çok büyük bir yatak başlığı hoş bir görüntü sağlamaz hatta kaba gözükebilir. Aynı şekilde yatağa göre küçük duran bir yatak başlığı da komik gözükür. Şık görünmesini engellemekle birlikte seçtiğiniz yatak başlığı modellerine de konforsuzlaşabilir.  Eğer baza kullanıyorsanız bazanız ile de ölçüleri uymalıdır. Baza konusunda bir tek ölçülerinin değil modellerinin de uyumlu olmasını öneririz.

Aldığınız ürünün garantisini almayı da ihmal etmeyin. En pahalı ürün en kullanışlısıdır düşüncesi olmasın. Bunlar bazen doğru orantıda gitmezler.

Yatak Başlığı ve Yatak Odası Dekorasyonu

Bazı yatak başlıklarını çok sevsek de fiyatları bütçemizin üzerinde olabiliyor. İşte bunun için oturup üzülmeye veya fazladan masrafa gerek yok. Yatak başlığınızı kendiniz de dekore edebilirsiniz. Mesela yatak başlığınıza güzel LED ışıklar takarak güzel bir görüntü elde ederken zarif bir aydınlatma da sağlayabilirsiniz. Klasik yatak başlığınızın bulunduğu duvarın üzerine şık bir tablo veya estetik duracak güzel çerçeveler fotoğraflar asabilir, değişik şekillerde aynalar kullanarak dekore edebilirsiniz.

Yeni nesil yatak odası takımı trendleri arasına giren, tek kişilik yatak odası takımmları hakkında daha fazla bilgi almak için, hazırladığımız blog makalemizi şimdi keşfedin. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Zigon ve orta sehpalar ev dekorasyonlarında olmazsa olmaz mobilya çeşitlerinden olmaktadır. Evin tasarımında direkt olarak rol oyn...
Devamı
Aile fertlerinin her gün bir araya geldiği, misafirlerin ağırlandığı, hoş sohbetlerin edildiği, değerli anıların yaşandığı sofrala...
Devamı
Modern evler dizayn etmek hepimizin hayali. Peki modern yaşam alanlarında minimalizm akımına kapılmaya ne dersiniz? Sade ve dinlen...
Devamı
Yaz aylarının yaklaşması ile balkon mevsimi de yeniden başlıyor. Balkona masa sandalye atma zamanı geldi! Salgın tedbirlerinin sık...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ