facebook
Ana Kucağı Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir

Ana Kucağı Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir

Ana kucağı seçerken nelere dikkat edilmelidir? Ana kucağının görevi nedir ve ne işe yaramaktadır gibi önemli soruları yazımızın devamında yanıtlıyor olacağız. Ana kucağı annenin lohusalık döneminden sonra bebeği ile baş başa kaldığı dönemlerde en çok işine yarayacağı bebek eşyalarının başında gelmektedir. Bir çok farklı ana kucağı modeli bulunmaktadır. Bu modellerin farklı avantajlı özellikleri bulunurken annelerin hangi modeli seçeceğini ihtiyaçları belirlemektedir. Annelerin bebeklerini yatırma amaçlı kullanacağı bu ana kucaklarının hayat kurtarıcı özellikleri vardır. Blogmuzun devamında bu özelliklere değinirken ana kucağı seçiminin öneminin farkına varacaksınız.

Bebeği Doğru Pozisyonda Yatırmalı

Bebeğinizi yatıracağınız ana kucağının doğru ölçülerde olması önemlidir. Bu sebeple güvenilir modelleri seçerken, bu gibi hayati öneme sahip eşyalarda çok ucuza kaçmamanızı önermekteyiz. Ana kucakları bebeğini yatıran annelerin işlerini kolaylaştırırken bebeği de en doğru pozisyonda yatırmayı sağlamaktadır. Ölçüleri ile otomatik ayarlanabilen ana kucaklar bebeğe yemek yedirirken ya da yemek yedikten sonra bebeğin uykusu sırasında olası tehlikeleri oluşturmamak amaçlı tasarlanmıştır. Bebeğin yediği yemeklerin boğazına takılmaması ya da yedikten sonra olası kusmalarda bebeğin nefessiz kalmasını önleyecek pozisyonu destekleyecek ana kucakları hayat kurtarıcı bir görev görmektedir.

Araç Uyumlu Olmalı

Tercih edeceğiniz ana kucağının otomobil uyumlu olması da oldukça önemlidir. Otomobillerde puset kullanımının zorunlu hale gelmesi ve bebeğinizin can sağlığı için oldukça önemli olan bebek koltuklarını kullanmak zorundasınız. Tercih ettiğiniz ana kucağının araç ve otomobillere uyumlu olması ekstra bir puset almanızın önüne geçecektir. Bu hem evde boşu boşuna yer kaplayan eşyaların önüne geçecek hem de bütçe dostu bir alışveriş olacaktır. Bizim size önerimiz kaliteli bir ana kucağı alarak her iki işlevi sağlarken konforlu bir kalite sunan ana kucaklarını tercih etmeniz olacaktır. Sizi iki eşya almaktan kurtaran bu ana kucakları bütçede tasarruf etmenizi de sağlayacaktır.

Boyun, Bel ve Yan Destekler

Ana kucağı modelleri seçerken kaliteli olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Sonuçta bu eşya direkt olarak bebeğinizi koruyacak, yatıracağınız bir eşya olduğu için onun gelişimini de destekleyecek tarzda olması önemlidir. Bel boyun ve omurga desteği ile bebeğinizin gelişimini de destekleyen modelleri tercih etmelisiniz. Bebeğinizin omruga ve vücud gelişimini desteklerken konforlu bir uyku çekerek daha rahat uyumasını sağlayabilir ve böylece kolay uyanmasının önüne geçebilirsiniz. Üstelik araçlarda olası sarsıntı ve virajlardan kaynaklanan savrulmaları da bu destekler ile hafifletebilirsiniz.

Yastık ve Kaplamaları Çıkartılabilir Olmalı

Ana kucağı modelleri arasından seçim yaparken yukarıdaki saydığımız özellikler temel gereksinimleri olmasıdır. Ancak yastık ve kaplamasının çıkartılabilir olması da bebeğin bu özel eşyasının temiz ve hijyenik olması için oldıkça önemlidir. Zaman içerisinde kirlenen ve bakteriyel anlamda bebeğinize zarar verecek mikroorganizmaların önüne geçebilmek ve temizliği sağlamak adına bu kaplamaların yıkanabilir özellikte olması gerekmektedir.

Hafif Ancak Sağlam

Tercih edeceğiniz ana kucağının hafif olması oldukça önemlidir. Özellikle annelerin de kolaylıkla taşıyabileceği bir hafiflikte olması gerekmektedir. Ancak bu hafiflik ürünün kalitesiz olmasına sebebiyet verebilmektedir. Hem hafif hem de dayanıklı yapıda olan ana kucağı modellerini tercih ederek bebeğinizin güvenliğini sağlarken hafifliği ile de kolay kullanım imkânı sunacaktır. Ana kucakları gerek arabaya indirmek gerek toplu taşımada kullanmak için hafif bir yapıda tercih edilmelidir.

Tül Örtmeye İzin Vermeli

Ana kucağının bebeği uyurken sinek ve tozdan korurken aynı zamanda da karanlık bir ortam oluşturarak daha rahat uyumasını sağlamak için tül örtmeyi destekleyecek aparatının olması gerekmektedir. Böylece tül bebeğinizin yüzüne yapışmayarak boğulma tehlikesinin de önüne geçmiş olacaksınız. Bebeğiniz ile tül arasında belirli bir mesafe bırakan bu aparat olası kazaların önüne geçmesi açısından oldukça önemli olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Stüdyo Dairelerde Doğru Oturma Odası Seçimi Nasıl Yapılır? makalemizi okumak ve keşfetmek için tıklayın.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Ev dekorasyonlarında son yılların en trend mobilya modellerinden olan köşe koltukları birbirinden farklı çeşidi, rahatlığı ve malz...
Devamı
Ofis mobilyaları seçerken dikkat edilecek etmenleri paylaştığımız bu makalemizde mobilya seçerken daha doğru adımlar atabileceksin...
Devamı
Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hayatımızdaki hemen hemen tüm eşyalar akıllanmaya başlıyor. Peki evlerinizde akıllı mobilyalar...
Devamı
Evinizi taşırken eşya, mobilya ve aksesuarlarınızı paketlemek, özellikle doğru paketlemek oldukça önemlidir. Kiracıysanız ev değiş...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ