facebook
Yeni Yılda Ev Mobilyalarınızı Yenileme Fırsatını Kaçırmayın

Yeni Yılda Ev Mobilyalarınızı Yenileme Fırsatını Kaçırmayın

Yeni yıl, her zaman yeni başlangıçları uygulamak için beklediğimiz bir zaman dilimidir. Yeni yılın getirdiği yenilik enerjisini en çok kendimizde ve hayatımızı geçirdiğimiz evlerimizde hissetmek isteriz. Yılbaşı, yılın en soğuk zamanlarından olan kışa denk geldiği için, evimizde boya badana gibi tadilatlar yapmak, boyanın zor kuruması açısından pek uygun bir değişiklik olmayacaktır. Bu sebeple, evimizde yapacağımız en köklü diğer bir değişiklik de mobilyalarımızı yenilemektir. Değiştirdiğimiz eşyalarımız ile evimizdeki eski enerjisinden kurtulup, yeni ve canlı bir atmosfer oluştururuz. Bu da, evde geçirdiğimiz vakti daha keyifli kılacak ve evimizde yaptığımız bu yenilik kendi enerjimize de olumlu şekilde yansıyacaktır.

Mobilyalarınızı yenileme kararı aldıysanız, işe en eski ve yıpranmış mobilyalarınızdan başlayarak aynı zamanda işlevsel bir yenilik de yapmış olursunuz. Örneğin, uzun süredir yenilemek istediğiniz minderleri çökmüş ya da eskisi kadar rahat olmayan koltuk takımınız ya da kapağı kırık bir dolabınız var ama değişim bütçesi oluşturana kadar bekliyorsanız, yeni yılda aldığınız değişiklik kararını öncelikli olarak bu eşyalarda uygulayabilirsiniz.

Eğer evinizde bozuk ya da yıpranmış hiçbir mobilya yokken sadece artık dekorasyon tarzınızda bir değişiklik yapma ihtiyacı duyuyorsanız, mobilyalarınızın tarzından rengine kadar köklü bir değişiklik size ve evinize çok iyi gelecektir. İnsanların zevkleri de zaman içerisinde yeni moda trendleri ile değişiklik gösterebilir. Bir zamanlar klasik mobilyalar ile döşediğiniz eviniz size son derece şık ve göz alıcı gelirken, belirli bir zaman sonra artık iç sıkıcı ve göz yorucu gelebilir. Bu noktada, daha sade ve modern mobilyaların minimalist bir tarz ile kombinlenmesi ve açık renklerin hâkimiyeti ile evinizi baştan yaratabilirsiniz.

Trend Mobilya Fırsat Ürünlerini İncelemek İçin Tıklayın

Hiç denemediğiniz bir tarz ile evinizde tam bir yenilik rüzgârı estirebilirsiniz. Örneğin, Fransız tarzı gibi zamansız bir tercih yaparak rüstik görünümleri seçebilir ya da İtalyan tasarımları ile haute couture ağırlıklı size özel parçalar ile evinizi dekore edebilirsiniz. Son dönemlerde popülerliği artan nordik dekorasyon ile evinizde siyah ve beyazın asaletini hâkim kılabilir ya da daha otantik bir görünüm için Uzakdoğu tarzında daha renkli ve enerji yükleyen mobilyalar ve aksesuarlar tercih edebilirsiniz.

Eğer mobilyalarınızı yenileyecek bütçeniz ya da zamanınız yoksa evinizin dekorasyonunu tamamlayan aksesuarlar ile işe başlayabilirsiniz. Oturma odanızda ya da salonunuzda bir yenilik yapmak istiyor, ancak koltuk takımınızı değiştirecek bütçeye sahip değilseniz, koltuk döşemelerinizi değiştirebilir, öncekinden farklı bir kumaş ve renk ile odanızda yeni bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Çok daha küçük bir değişiklik olarak sadece koltuğunuzdaki minder ya da kırlentlerinizin kılıflarını değiştirerek bile koltuk takımınızı yeniden tasarlamış olursunuz. Aksesuarlara farklı örnekler vermek gerekirse, duvarlarınızdaki tablolar ya da vazonuzdaki çiçekleri değiştirerek yenilik yapabilirsiniz. Örneğin küçük bir sehpa ya da duvarınıza ekleyeceğiniz bir raf ve üzerine yerleştireceğiniz yeni objeler ile odanıza yeni bir dokunuş getirmiş olabilirsiniz.

Onlarca Çeşit Arasından En Şık Aksesuarları Keşfetmek İçin Tıklayın

Yeni yılda, özellikle aksesuarlar ile evinizde değişiklik ve yenilik yapmak isterseniz, yeni yıla ait konseptlerin yer aldığı objeler seçebilirsiniz. Her şeyden önce, iyi dekore edilmiş bir çam ağacı, yılbaşı ağacı olarak evinize yeni yıl havası getirecektir. Kar tanesi, zil, çan ve geyik motifli kırmızı ve ışıltılı aksesuarlar ile evinizi yılbaşı gecesine hazırlayabilirsiniz. Evinizi daha da fazla ışıklandırmak için daha fazla mum ile doğal ışık tercih edebilir, lambaderler ile daha modern ya da abajurlar ile daha klasik bir görüntü elde edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ofisinizde Pozitif Enerji Yaratacak Feng Shui Öğretileri adlı blogumuzu keşfedin.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Bahçelerde kullanılan mobilyaların bakımı hane içerisindeki mobilyaların bakımından daha spesifik ve özenli olması gerekmektedir. ...
Devamı
Yan sehpalar yaşam alanlarında kullanıldıklarında hayat kurtarıcı görevle üstlenebilmekte ve dekorasyona mükemmel katkı sağlayabil...
Devamı
Modern zigon sehpaların önemini keşfedin. Evlerimizin en eski sakinlerinden biri olan zigon sehpa çeşitleri dekoratif ve kullanışl...
Devamı
Otizm nedeni tam olarak belli olmayan, genellikle ilk 3 yaşta kendini gösteren etrafıyla sözel ve sözel olmayan şekilde uygun iliş...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ