facebook
Küçük Mutfak Mobilyalarını Keşfedin

Küçük Mutfak Mobilyalarını Keşfedin

Küçük mutfaklara mobilya seçimi nasıl yapılır? Küçük mutfak dekorasyon örnekleri nelerdir? Küçük mutfaklarda dekorasyon her zaman zor meşakkatli olmaktadır. Mutfaklar yaratıcı fikirlerin uygulanması gereken, evlerimizde önemli bir bölümü oluşturmaktadır. Özellikle küçük mutfağa sahip ev hanımlarının hayallerini büyük ve kullanışlı mutfaklar süslemektedir. Çünkü geniş bir alan sığdırılacak daha fazla eşya, kolay hareket alanı daha konforlu bir yaşam alanı sunmaktadır. Ancak alan daraldıkça, konfor ve işlevsellik azalmaktadır. Alanda tercih edilen mobilya ve eşyalarda azalma olmadığı için küçük mutfaklar sıkışık ve bunaltıcı bir tarza bürünmektedir. Ancak etkileyici ve akıllıca dizayn edilmiş bir mutfakta konfor ve işlevsellik en üst düzeye çıkartılabilir.

Küçük Mutfaklarınızda Şık Dekorasyon

Küçük yaşam alanlarında modern ve şık mobilyalara yer vermek isteyen kullanıcılar mutfaklarında da modern mutfak mobilyaları ve aksesuar ürünlerine yer vermek istemektedirler. Ancak mutfaklarda modern mobilyaların kullanılıp kullanılmaması konusunda her zaman bazı soru işaretleri oluşmaktadır. Ancak yaratıcı ve hayatı kolaylaştıran pratik fikirler ile küçük yaşam alanlarında etkili bir alan kullanımı ile ihtiyaçlarınızı karşılayan mobilyalarınızı kullanabilirsiniz. Küçük mutfaklarınızda şık ve işlevsel mobilyaları nasıl inşa edebilirsiniz?

Küçük Mutfaklarda İşlevsel Fikirler

Küçük yaşam alanlarınızda tercih edeceğiniz akıllı ve modüler mutfak mobilyaları kullanımınızı kolaylaştırırken yer kaplamayacak yapıda kullanıcısını memnun edecek yapıda gelmektedir. Son zamanlarda daralan yaşam alanlarına özel olarak tasarlanan bu mobilyalar oldukça rağbet görmektedirler. Peki hangi teknikler ve modüler mobilyaları kullanarak yaşam alanlarınızda tasarruf sağlayabilirsiniz?

Mutfak Dolaplarında Maksimum Yer Tasarrufu;

Mutfak dolaplarınızda sağlayacağınız maksimum yer tasarrufu ile ekstra eşya saklama imkanına kavuşabilirsiniz. Dolap içerisinde 365 derece dönebilen stand ile tabak, bardak gibi araç gereçlerinize hem kolayca ulaşabilirsiniz hem de dolabınız da erişemediğiniz arka kısımlarını da tasarruflu olarak kullanabilirsiniz. Özellikle katlı sistemi ile dolabınızı maksimum şekilde kullanabilirsiniz.

Akordiyon Dolap Kapağı;

Dar yaşam alanlarında kullanılması için tasarlanan akordeon mutfak dolabı kapakları dışarıya açılmadığı için dar alanlarda hayat kurtarıcı bir rol üstlenmektedir. Özellikle kapağın açılması ile daralan bir alan mevcutsa bu alanlarda akordeon mutfak dolabı kapağı tercih edilmektedir. Bu kapaklar kullanışlı yapıları ile hiç yer kaplamayan yapısı ile kullanıcılarını memnun etmektedir. Üstelik kitlenme mekanizması ile de kolay açılmayacak yapıda olacaktır. Çocuklu ve evcil hayvan besleyen kullanıcıları memnun edecek bu dolap kapakları kullanıcı dostu bir yapıda gelmektedir.

Katlanan ve Küçülen Mutfak Masaları;

Küçük mutfaklarda yemek yemek genelde bir hayalden öteye geçmemektedir. Ancak mutfakta yemek yemek çalışan çiftler ve özellikle küçük nüfuslu aileler için oldukça pratiktir. Mutfakta hazırlanan yemek hemen masaya servis edilerek hızlı ve kolay bir şekilde mutfak masasında tüketilir. Böylece daha hızlı bir sofra kurma ve toparlama süreci ile değerli vaktinizden tasarruf sağlayabilirsiniz. Ancak yaşam alanları dar olduğu için mutfak masalarını kullanmak ve yaşam alanlarını tercih eden kullanıcılar için lüks olmaktadır. Bu sebeple sorunu ortadan kaldıracak katlanır ve kaldırılır mutfak masaları tasarlanmıştır. Birçok farklı katlanır mutfak masası modeli bulunmaktadır. Duvara sabit olup açıldığında bir ayak ile yere sabitlenen modeller, kanatlarından küçülerek küçük bir sehpa haline gelen mutfak masaları, tamamen katlanıp kaldırılan mutfak masaları gibi modeller tercih edilebilmektedir. Üstelik geçmişte de birçok evde olup kullandığımız katlanır sandalyeler de mutfaklarda kullanılması için uyarlanmıştır. Daha minimal bir yapıda tasarlanan bu sandalye ve mutfak masaları ile dar yaşam alanlarınızda kullanım imkânı sunmaktadır.

Yaşam alanlarınızda Olumlu Enerjiyi Arttırmak İçin Dekorasyon Fikirleri blog makalemizi okumak için tıklayın

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Genç odalarının tasarımı ve odalarda kullanılan mobilyalar çocuklarınızın mutlu olacakları mekanlar olmaktadır. Genellikle vakitle...
Devamı
Modern ev aksesuar önerilerimizi paylaşacağımız bu makalemizde mükemmel yaşam alanları dizayn edebilirsiniz. Mobilyalarınız ve gen...
Devamı
Çocukların bayılacakları, hayallerini süsleyen arabalı yatakları keşfedin. Arabalı yatak modelleri hemen hemen her çocuğun hayalle...
Devamı
Salon, oturma odası ve diğer tüm yaşam alanlarında yeteri kadar hareket alanına sahip olmayı isteyen kişiler için köşe koltuk takı...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ