facebook
Arabalı Yataklar Sadece Erkek Çocuklar İçin Midir

Arabalı Yataklar Sadece Erkek Çocuklar İçin Midir

Arabalı yataklar erkekler için midir? Kız çocukları için arabalı yatak modelleri var mıdır? Çocuk ve genç odalarında tercih edilen mobilyalar genellikle kız ve erkek mobilyaları olarak sınıflandırılmaktadır. Bu sınıflandırma genellikle mobilyaların renkleri ve desenleri ile kişiselleştirilmektedir. Çocuk odalarında uzun süredir trend olan ve tercih edilen arabalı karyolalar sadece erkek çocukları için mi üretilmektedir? Araba genelde erkek çocukların oyuncağı olarak bilindiği için arabalı yatakların ise daha çok erkek çocuklar için üretildiği gibi bir algı oluşmaktadır. Ancak arabalı yataklar hem erkek çocuklar hem de kız çocuklar için tasarlanabilmektedir. Kız çocuklar için tasarlanan çocuk odaları genellikle daha pembe tonlarda çiçekli desenler ile tasarlanmaktadır. Erkek çocukların odası ise daha çok mavi ve mavinin tonlarında tasarlanmaktadır. Arabalı çocuk karyolaları da bu odaların genel tasarımına uyum sağlaması için kızlar için pembe renkte erkekler için ise mavi, siyah gibi daha koyu renklerde ve bu renklerin tonlarında üretilip kullanıma sunulmaktadır.

Kızlar İçin Arabalı Yataklar

Erkekler için tasarlanan arabalı yataklar daha fazla olmasına rağmen kızlar için arabalı karyolaların farklı modellerini bulmak kimi zaman zor olabilmektedir. Ancak trend mobilyada kızlar için arabalı yatak modellerini keşfedebilir ve kolaylıkla satın alabilirsiniz. Kız çocuklarının seveceği ve hoşlanacağı pembe renk tonlarında prensesler için tasarlanan arabalı karyola modeli olan Princess Arabalı Karyola ürünümüze ulaşmak için lütfen tıklayın.

Kızlar için tercih edilen arabalı yatak modelleri erkek çocuklar için tasarlanan arabalı yatak modellerine göre daha az olsa da kız çocukları için de üretilen modelleri keşfedebilirsiniz. Bu gibi modeller daha çok spor araba tasarımlarında değil konsept bir tasarıma sahip araba tasarımlarından oluşmaktadır. Görseldeki gibi pembe renk tonları ile tasarlanan arabalı kız karyolası gören gençlerin ve ailelerinin beğenisini topluyor.

Erkekler İçin Daha Çok Seçenek

Erkek çocuklar için arabalı yatak modelleri arasından seçim yapmak daha zor olacaktır. Bunun sebebi ise birçok farklı model olmasıdır. Hem rengi hem tasarımı hemde aracın modeline göre farklılık gösteren onarca farklı arabalı yatak modeli bulabilirsiniz. Bu modeller arasından çocuğunuzun beğendiği modeli seçmesi biraz zor olsa da kendisine ait olan araba tasarımını seçerek huzurlu gecelerini geçireceği karyolasını seçecektir.

Güncel spor araba modellerinden esinlenerek tasarlanan onlarca farklı arabalı karyola modeli şık olduğu kadar konforlu bir kullanım da sunuyor. İçerisinde yer alan tekli yatağı istenilen rahatlık ve konfora göre seçebilme imkânı sunan arabalı karyolalar dayanıklı ve kaliteli yapısıyla uzun bir kullanım ömrü sunuyor.

Yataktan Daha Fazlası

Çocukların hayal dünyasını süsleyen ve yanlarından ayırmak istemeyeceği oyuncaklardan olan arabalarını nasıl yanından ayırmıyorlarsa arabalı karyolalarını da çok sevecekler. Çocukların arabanın konseptini daha da benimsemesi hem de gece lambası görevi görmesi açısından arabaların far kısımları gerçekten ışıklı olan modeller bulunmaktadır. Böylece arabanın farları gece lambası niteliği görerek işlevsel bir kullanım imkânı sunacaktır. Daha işlevsel modellerde korna özelliği de eklenebilen arabalı yatak modelleri çocuğunuzun aynı bir arabanın içerisindeymiş hissi verecektir. Arabalı yataklar çocuklar için bir yataktan daha fazlasıdır. Hayallerini süsleyen bu arabalı yataklar aynı zamanda çocuklarınız için dev bir oyuncak olarak ta kullanılmaktadır. Özellikle arkadaşlarının ziyareti ile bu oyunun daha da zevkli hale geleceği olan arabalı karyolaları çocuklarınızın tam da hayal ettiği gibi bir oda da vakit geçirmesini sağlayacaktır.

Bir önceki yazımızı keşfetmek ve incelemek için lütfen tıklayın. Mindful Dekorasyon Nedir

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Yan sehpalar kullanışlı yapıları ile modern ve şık yaşam alanlarında olmazsa olmaz mobilyaların başında gelmektedir. Yan sehpalar,...
Devamı
Cam sehpalar yakın geçmişte birçok yaşam alanında tercih edilmiş yaşam alanlarına mükemmel bir şıklık ve hareket katmıştır. Zaman ...
Devamı
Küçücük bir bahçe bile yeşilliklerle ve ruhunuzu dinlendirecek çiçeklerle doğru dekore edildiğinde içerisinde çıkmak istemeyeceğin...
Devamı
Mükemmel yaşam alanları oluşturmak isteyebilir ve bu doğrultuda tasarımınızı oluşturabilirsiniz. Gelin bir adımda kendiniz için at...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ