Kitaplık Tasarımında Geometrik Dizaynlara Geçiş

Kitaplık Tasarımında Geometrik Dizaynlara Geçiş

Kitaplık modellerinde her dönem farklı bir konsept ve tasarım ortaya çıkmaktadır. Kitaplık tasarımlarında geometrik dizayna geçiş ise son yıllarda en popüler olan tarz olarak karşımıza çıkıyor. Kitaplıklar yaşam alanlarında tercih edilerek şık konsept ve dekoratif konseptler oluşturmaktadır. Onlarca farklı kitaplık modeli arasından yaşam alanlarınızdaki dekorasyona uygun olan modeli seçerek şık ve dikkat çekici bir konsept oluşturabilirsiniz. Tasarımsal olarak yarar sağlayan kitaplıklar işlevselliği ile de kullanıcısını memnu etmektedir. Hem dekoratif ürünlerinizi sergilemesi hemde değer verdiğiniz kitaplarınızı muhafaza etmeniz adına işlevsel bir yarar sunan kitaplıklar yaşam alanlarında sıkça tercih edilmektedir. Kitap okuma alışkanlığı olmayan bireylerin evlerinde bile kitaplık bulunabilmektedir. Kitaplıklar sadece kitapların barınacağı bir mobilya değil, tasarımı ile şık yaşam alanları oluştururken dekorasyonunuza katkı sağlamaktadır. Kitaplık modeli araştıran kullanıcılar son zamanlarda trend olan Geometrik dizayn da tasarlanmış kitaplık modellerini keşfetmektedir. Geometrik şekillerde tasarlanan kitaplık modelleri hemen hemen birçok yaşam alanına uyum sağlaması ile avantaj sunarken, kullanıldığı alana bir hareket getirmesi ile de tercih sebebi olmaktadır.

Beşgen Kitaplık Tasarımı

Son zamanlarda oldukça talep ve rağbet gören beşgen kitaplık modelleri duvara sabitlenir bir yapıda tercih edilirken daha büyük modellerine de ilgi gösterilmektedir. Bir kovanın içerisindeki petekleri andıran beşgen kitaplık tasarımı şık konsepti ile hareketli bir yaşam alanı oluşturmanızı destekliyor. Kitaplarınızı sergileyeceğiniz bu kitaplıklar bölmeli özelliği ile kitaplarınızı kolayca bulabilmenize olanak sağlıyor. Her bölmesine ayrı tarzda ya da aynı yazara ait kitapları dizerek, kitaplığınızda aradığınız kitabınızı daha kolay bulabilirsiniz.

Üçgen Kitaplık Tasarımları

Daha çok metal ve ahşabın birleşimiyle tasarlana üçgen kitaplıklar yaşam alanlarına hareket katması için tasarlandı. Kitaplık ismiyle satılan bu mobilyalar genellikle dekoratif ürünlerin kullanılmasıyla daha şık yaşam alanları oluşturmak için tasarlanmıştır. İstenilirse kitaplara da yer verilebilen bu modelin dekorasyonunda genellikle aksesuar ürünleri yer almaktadır. Ahşap ve metalin tasarımı ile mükemmel bir birleşim ile şık yaşam alanları oluşturan kitaplık modellerine trend mobilya üzerinden en uygun fiyatlarla ve cazip fırsatlarla ulaşabilirsiniz. Kısa sürede kapınıza ulaşacak bu kitaplıklar ile yaşam alanlarınızda oluşturacağınız şık tasarım tüm görenlerin beğenisini kazanacak.

Yuvarlak Kitaplık Modelleri

Daha çok metal kitaplıkların üretiminde kullanılan yuvarlak form  yaşam alanlarına hareket getiriyor. Yuvarlak kitaplık modelleri duvara monte olarak kullanılabileceği gibi ayakları ile bağımsız olarak ta tercih edilebilmektedir. Diğer kitaplık modelleri gibi hem kitaplarınızı hem de aksesuar ürünlerinizi sergileyebileceğiniz bu kitaplıklar daha çok salonlarda tercih edilmektedir. Kimi ev dekorasyonlarında konsol ya da vitrin yerine de tercih edilen yuvarla kitaplık modelleri alışılmışın dışında şık bir dekoratif konsept oluşturmanızı sağlıyor.

Dikdörtgen Kitaplıklar

Dikdörtgen kitaplıklar diğer kitaplıklara göre daha sade tasarımda kullanıcıların beğenisine sunulabiliyor. Daha sade ve alışılmış tasarıma sahip olan modelleri olduğu gibi birden fazla dikdörtgen kitaplığın merdiven şeklinde yerleştirilerek duvarda tercih edildiği modellerde kullanılmaktadır. Sıradanlığın önüne geçen bu kullanım yaşam alanlarında fark yaratıyor. Genellikle ahşaptan tasarlanan bu kitaplıkların asıl amacı kitaplarınızı sergileyeceğiniz bir işlevi bulunuyor.

Kitap okumak senelerdir kültür ve medeniyetin sembolü olarak insanlık için önemli bir konudur. Kitaplar her insanda farklı bir mesaj bırakması, bilgilerin kalıcılığını sağlaması, kültürel düzeyi arttırması, hobi amaçlı kullanımı ile oldukça değerlidir. Okuyucusu için değerli olan kitaplarınızı sergileyeceğiniz kitaplık modelinizin tasarımının da sizler için değerli olan kitaplarınızı taşıyacak nitelikle ve şıklıkta olması gerekmektedir. Bir yakutu ya da elması sergileyen şık vitrin tasarımı kadar etkileyici modellere sahip kitaplıkları keşfetmek için hemen kitaplık kategorimizdeki kitaplık modellerini incele ve sana uygun olanın siparişini ver.

Bir önceki yazımız olan Kitaplık Tasarımında Geometrik Dizaynlara Geçiş blogumuzu incelemek ve okumak için tıklayın.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
L koltuklar ve köşe koltuklar salonlarda, oturma odalarında ve ev dışındaki pek çok alanda kullanılması tercih edilen koltuk model...
Devamı
Halılardaki inatçı lekelenmelere kesin çözüm nedir? Halıda oluşan inatçı lekelerin çıkarılmasında zorlanılmaktadır. Ancak her leke...
Devamı
Genç odası takımları nasıl seçilir? Çocuklarınız için genç odası seçerken bu odanın seçiminin ne kadar önemli olduğunu fark etmeni...
Devamı
Konforlu köşe takımları istisnasız herkesin dikkatini çekiyor. Değişen zevklere ve benimsenen farklı dekorasyon biçimlerine rağmen...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ