facebook
Yazlık Evler İçin Pratik Dekorasyon Fikirleri

Yazlık Evler İçin Pratik Dekorasyon Fikirleri

Yazlık evlerde pratif dekorasyon fikirleri. Yazlık evlerde şık olduğu kadar göz alıcı bir dekorasyon oluşturmak için yazlık ev dekorasyon önerilerine ihtiyaç duyabilirsiniz. Yazlıklarınızda geçireceğiniz her vakit değerli olduğundan tüm gününüzü temizlik ile geçirmemek için kolay temizlenebilir, çok yer kaplamayan ve tüm ihtiyaçlarınızı da karşılayacak tarzda mobilyaları kullanmanız yararınıza olacaktır. Yazlık evlerinizde yazın göz alıcı sıcak renkleri ile tasarlanan dekorasyon ürünlerini ve yazlık mobilyaları kullanabilirsiniz. Böylece ferah yaşam alanları dizayn ederken evinizin göz alıcı dekorasyonundan da ödün vermeyebilirsiniz. Yazlık evleriniz için şık yaşam alanları oluşturmanızı sağlayacak dekorasyon fikirlerini sizlerle paylaşacağız.

Az Eşya Kolay Temizlik

Yazlıklarınızda yer vereceğiniz mobilya ve dekorasyon ürünlerinizin sayısının az ölçülerinin ise minimal olmasına dikkat etmelisiniz. Yazlıklar yılın uzun bir bölümü kapalı kalan ve ziyaret ettiğiniz de tozdan geçilmeyen bir halde ev sahibini karşılamaktadır. Hal böyle olunca tatil için yazlığına giden aile fertlerinin tatil serüveni büyük ve yorucu bir temizlik serüveni ile başlıyor. Yol yorgunu olarak geldiğiniz eviniz de tatilinize daha başlamadan temizliğe başlıyorsunuz. Yaşam alanınızda ne kadar az eşya tercih ederseniz o kadar daha az ve kolay bir şekilde temizlik yapabilir ve böylece daha hızlı şekilde evinizi kullanıma hazırlayabilirsiniz. Büyük yemek masaları, kütüphaneler, kalın ve tüylü toz tutan halılar, büyük ve heybetli koltukların tercih edildiği bir yaşam alanını temizlemek ızdırap halini alabilmektedir.

Yazlıklarınızı soft ve hafif bir tasarım ile dekore etmelisiniz. Seçtiğiniz tüm mobilyalarınızın minimal bir tasarımda olması gerekmektedir. Salonunuzda tercih ettiğiniz halınızın ufak ve yünsüz, koltuk takımınızın ufak, yemek masanızın kullanacak kişi sayısını geçmeyecek ölçülerde olması yararınıza olacaktır. Örneğin 4 kişilik bir aile için 4 kişilik yemek masası kullanmak, 4 kişilik bir aile için 4 kişinin oturacağı koltuk takımı gibi.

Renkli Koltuk Takımları ve Mobilyalar

Yazlığınızda kullanacağınız mobilyalar genel dekorasyonunuzun temelini destekleyecektir. Bu sebeple hem tasarımı hem ölçüleri hem de renkleri ile evinizin temel konseptini oluşturacak koltuk takımlarınızı özenerek seçmelisiniz. Yaşam alanınızda hareketli, size enerji verecek mobilyalar kullanabilirsiniz. Renkli koltuklar kullanarak yaşam alanlarınıza hareket katabilirsiniz. Sarı bir üçlü koltuğun yanına dahil edeceğiniz lacivert renkli bir berjer ile mükemmel renk uyumunu sağlayabilirsiniz. Bir takımın renklerini yansıtan bu iki renk kombinasyonu aynı zamanda kullanıcıların tuttuğu takımlarını da yansıtmasının imkanını vermektedir.

Tercih ettiğiniz koltuk takımlarının çok büyük olmaması yazlığınızda fazla yer kaplamasının önüne geçecektir. Yazlıklarınızı fazla eşya ile doldurmazsanız temizliği de kolay olacak ve tatiliniz bir temizlik serüvenine dönüşmeyecektir.

Koltuk takımlarına ek olarak tercih edeceğiniz yemek masası ve sandalyeleriniz, halınız ya da kilimleriniz, dekorasyon ürünlerinizin de bu hareketli ortamın konseptini destekleyecek renkli ve enerji verici bir konseptte olmasına dikkat etmeniz samimi ve şık ortamlar oluşturmanızı sağlayacaktır.

Bol Bol Puf ve Amut Koltuklar Kullanabilirsiniz

Yazlıklar daha hareketli, eğlenceli yaşam alanlarıdır. Bu sebeple armut koltuklar ile yere daha yakın bir şekilde oturarak daha sıcak ve samimi yaşam alanları dizayn edebilirsiniz. Armut koltuklar ile oluşturacağınız bir halka ile eğlenceli muhabbet ortamı ya da oyun ortamı oluşturabilirsiniz. Armut ve puf koltuklar konforlu yapısıyla hem samimi bir ortam oluşturuyor hem de kullanıcısını memnun ediyor. Tercih edeceğiniz puflar ile televizyonun karşısında ayaklarınızı uzatarak dinlenebilir, yan sehpanızın eşliğine kahvenizi ya da soğuk içeceğinizi yudumlayabilir, evinizde dinlenmenin keyfini çıkartabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Çin Burcunuz Nedir? Çin Burcunuza Göre Mobilya Rengi Seçimi makalemizi okumak için tıklayın.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Özellikle yeni bebek sahibi olmuş ailelerin son Zamanlarda sıklıkla tercih ettiği bir ürün, park yataklar. Bu yatakları neredeyse ...
Devamı
Küçük ev dekorasyonu fikirleri ile mükemmel yaşam alanları oluşturun. Eviniz küçükse, küçük ve modüler mobilyaları tercih edebilir...
Devamı
Yatak odanızı daha keyifli ve daha kullanışlı bir alan haline getirmek için mobilyalarınızı gerek tasarım gerekse ölçü bakımından ...
Devamı
Bayram temizliği nasıl yapılır? Mobilyaların bakımı ve temizliği nasıl yapılır? Kültürümüz gereği bayramlar, günlük yaşantımızdan ...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ