facebook
Koltuk Takımlarınız ile Uyumlu Puf Seçimi

Koltuk Takımlarınız ile Uyumlu Puf Seçimi

Dekorasyonunda kendi küçük ama rolü büyük bazı unsurları var. Bunlar arasında baş sıralarda yer alan ise puf koltuklar oluyor. Armut puflardan minder puflara ve diğer tüm puf koltuk modelleri evinizin istediğiniz alanında kullanılabiliyor ve alanları daha fonksiyonel kılıyor. Estetik bir değer katması ise puf koltukların sağladığı artı değer oluyor. İşte pufların kullanım alanları!

Basit bir puf koltuk deyip de geçmeyin, gerek kullanım şekilleri ve gerekse çeşitli modelleriyle puf koltuklar dekorasyonda önemli rollere sahipler. Eskiden yalnızca makyaj masalarının başında görmeye alışkın olduğumuz bu koltuk türleri hem tasarım anlamında çok çeşitlendi hem de farklı renk, kumaş ve dokudaki modelleriyle kullanım alanlarını genişletti. Evlerin salonlarında da farklı amaçlı kullanımlarla karşımıza çıkan puf koltuklar hem çok tercih ediliyor, hem de çok kullanılıyor.

Salon Mobilyalarıyla Uyumlu Puflar

Puf koltuklar artık salon mobilyalarının önemli birer tamamlayıcısı konumunda. Koltuk takımı ile uyumlu puflar hem rahat bir oturma alanı sağlıyor hem de koltuğun bir uzantısı olarak birleştirilerek dileyenlere uzun oturum imkanı sağlayabiliyor. Takımın bir parçası gibi değerlendirilen salon puflarını orta sehpa niyetiyle kullananlar bile var ki neden olmasın? Tek bir puf seçerek üç fonksiyon yerine getirmek hem ekonomik hem de dar alanlarda daha efektif bir kullanım imkanı sağlamış oluyor.

Genç Odalarında Armut Puf Modelleri

Armut puf modelleri de hayatımızda pek yeni sayılmaz. Aslında epeydir bu modelleri görüyoruz. Ağırlıklı olarak deniz kenarı cafelerde rahatsız şezlonglara ve şekilsiz minderlere alternatif olarak tercih edilen armut puflar, bahçeli ve teraslı evlerde de çok rağbet görüyor. Öte yandan armut pufları en çok genç odalarında görüyoruz. Özellikle oyun meraklısı gençler bu puflarda uzun saatler konsol oyunları oynayabiliyor. Yine futbol meraklısı olanlar içinde armut puflarda maç keyfi bir başka oluyor. Farklı desen ve kumaşlarda üretilen armut pufların deri olan modelleri de var ve bu modeller artık evlerin salonlarında da tercih ediliyor.

Yatak Odasında Puf Etkisi

Yatak odalarında oda içinde farklı alanlar kurgulamanın bir yolu puf koltuklardan yararlanmak olabilir. Örneğin, pencere önüne yerleştireceğiniz bir puf ile yatak odasında ayrıca bir oturma alanı sağlayabilirsiniz ve bunun için büyük mobilyalara gereksiniminiz de ortadan kalkmış olur. Yine farklı bir seçenek olarak giysi dolabınızın önünde de puf koltuk kullanmayı tercih edebilirsiniz. Böylelikle uzun süren kıyafet kombinlerinizi oturarak planlayabilirsiniz. Özellikle kadınlar için bir vazgeçilmez olan makyaj masalarının ayrılmaz bir parçası da zaten puf koltuklar oluyor. Hala pudra renkli olanlar çok tercih ediliyor.

Mutfakta da Puflara Yer Açın

Mutfakta da puf olur mu, diye soruyorsanız, cevabımız şöyle: Evet artık mutfakta da puf oluyor. Çok da güzel oluyor. Özellikle büyük bir mutfağı olanlar için ideal mobilyalar arasına girmeye başladı bile. Mutfağa koltuk takımı koyacak haliniz olmadığına göre, şık ve rahat bir oturma alanı yaratmak için siz de puflara bir göz atsanız iyi olur. Böylelikle en yakın arkadaşınızla mutfakta daha konforlu zaman geçirebilirsiniz. Siz yemeğinizi yaparken o rahat mutfak pufunda bol köpüklü Türk Kahvesini yudumlayabilir. Öte yandan mutfakta televizyon oluyor da niye puf olmasın diyerek bu konuyu daha da tartışmaya açabiliriz.

Puf Minderler

Klasik evlerde pek tercih edilmese de puflar arasında yer alan bir model daha var: Minder puflar! Bu modeller de daha çok gençlerin tercih ettiği modellerden. Özellikle bekar evlerinde çok fazla karşımıza çıkıyor. Terasında güneşlenenler de teras dekorasyonunda şık minder puf modellerinden tercih edebilir.

Bir önceki yazımız olan Ferah Alanlar İçin Işık Yakın makalemizi keşfetmek için tıklayın.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Yatak odası takımları içerisinde son zamanlarda daha fazla gördüğümüz benchler, tasarımları ile şık bir görünümü sağlıyor. Üstelik...
Devamı
Erkek bebek odası dekorasyon fikirlerini keşfedin. Bebek odalarının dekorasyonları yapılırken bebeklerin gelişimini destekleyecek,...
Devamı
Evlerde kablo saklamak bir sanat, yetenek ve mükemmel bir hayal gücü gerektirebilir. Ancak bu yazıyı okuduktan sonra, çok daha kol...
Devamı
Retro dekorasyon kelime anlamına baktığımızda geçmişe ait mobilya ve dekorasyon stillerinin günümüze uyarlanması ve günümüze ait m...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ