facebook
Romantik Salonlar İçin Nasıl Bir Aydınlatma Kullanılmalıdır

Romantik Salonlar İçin Nasıl Bir Aydınlatma Kullanılmalıdır

Romantik yaşam alanlarında şık bir konsept oluşturmak isteyen kullanıcılar hangi tür aydınlatmaları kullanmalıdır? Göz alıcı yaşam alanları oluşturmak için mekanlarda kullanılan aksesuar ürünlerinin yanında ortamın genel ambiyansını belirleyecek olan aydınlatma ürünleri ve ortamdaki ışık türü tüm dekorasyonun kendisini göstermesini sağlayacaktır. Peki şık ve göz alıcı yaşam alanları oluşturmak için ortamda nasıl bir aydınlatma tercih edilmelidir?

Romantik salonlar oluşturmak isteyen kullanıcılar ortamın genel dekorasyonuna el attıktan sonra son noktayı aydınlatma ile koymalıdır. Ortamlardaki genel havayı en iyi hissettiren ve genel ambiyansı belirleyen aydınlatma ürünleridir. Bu nedenle romantik salonlar oluşturmak için loş yaşam alanları oluşturabilir hatta sarımsı tonlarda bir konsept sağlayabilirsiniz. Elektrikli aydınlatma ürünlerinin yanında romantik yaşam alanlarını oluşturmak için doğal aydınlatma ürünlerinden gaz lambalarını ya da mumları da tercih edebilirsiniz.

Lambader ile Yaşam Alanlarınızda Romantizm

Etkili bir tasarıma sahip yaşam alanları oluşturmak için tercih edeceğiniz lambader modelleri ile gözü yormayan, yorgunluğunuzu atmanızı sağlayan aynı zamanda romantik bir ortam oluşturmanızı destekleyecek olan lambaderleri tercih edebilirsiniz. Farklı tasarımlarda farklı aydınlatma şiddeti sağlayan birçok lambader modeli bulunmaktadır. Farklı lambader modelleri arasından salon dekorasyonunuza en uygun olan tasarımı seçerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Lambaderin yapısı gereği loş bir ortam oluşturmak oldukça kolay olacaktır. Romantik yaşam alanları oluşturmak için lambaderi salonunuzdaki tek aydınlatma ürünü olarak kullanmanız yararınıza olacaktır. Aynı anda avizenizi açmanız ortamdaki ışık miktarını arttıracağı için ortamdaki hissetmek istediğiniz ışık tonunu bozacaktır. Bu nedenle lambader loş ve göz yormayan sarı ışığıyla size eşlik etmesi gerekmektedir.

Lambader yerine yaşam alanlarında abajur modelleri de tercih edilebilmektedir. Pratikte lambader ile aynı konsepti oluşturmanızı sağlayan bu aydınlatma ürünü genellikle yatak başında tercih edilse de salonlarda yan sehpa ve fiskos sehpalarının üzerinde konumlandırılarak ta kullanılabilmektedir.

Köşelerde Spotlar

Şık ve etkileyici yaşam alanları oluşturmak isteyen kullanıcılar aynı zamanda salonlarında romantik bir konsepte de sahip olmak istemektedir. Her iki konsepte en iyi ayak uyduracak olan aydınlatma ürünlerinin başında spot lambalar gelmektedir. Salonun tavanında belirli bölgelere yerleştirilen gömme aydınlatmalar grup grup yakılabildiğinden istediğiniz ışığı kolayca sağlayabilirsiniz. İsterseniz az spot yakarak daha romantik bir ortam oluşturabilir isterseniz tüm spot lambaları yakarak göz alıcı ışıl ışıl yaşam alanları sağlayabilirsiniz.

Spotlar ortama eşik derecede ışık sağlayabildiği için ışıl ışıl bir ortam oluşturmak isteyen kullanıcılar için de farklı grupları yakabilme özelliği sunabilmesi ile de kullanışlı bir aydınlatma ürünü olarak kullanıcıların tercih sebepleri arasında olmaktadır.

Doğal Aydınlatma Çözümleri

Romantik bir yaşam alanında mum olmazsa olmaz çözümlerin başında gelmektedir. Onlarca farklı mum ve mumluklar ile mükemmel yaşam alanları oluşturabilirsiniz. Ateş, insanlığın ateşi bulmasından günümüze kadar hep ilgi çekici ve insanı direkt olarak etkileyen, duygularını harekete geçiren bir aydınlatma ürünüdür. Tüm ışıkların kapalı olduğu zifiri karanlığı aydınlatan onlarca mum ile muhteşem bir romantik yaşam alanı oluşturabilir göz alıcı bir konsept sağlayabilirsiniz. Ateş hem ısısı, dalgalanması ile ortamda sağlayacağı hareketli konsepti ve sunduğu ışık tonu ile mükemmel bir dekorasyon oluşturmanızı sağlayan etkileyici bir romantizm ürünüdür.

Kullanılacağı alanlarda mumun daha hafif ve yeterince aydınlatma sağlamayacağını düşünen kullanıcılar ise, gaz lambalarını kullanmalıdırlar. Günümüzde her ne kadar kullanılmasa da ve teminizi zor olsa da gaz lambaları aydınlatması ve ortama katacağı şık tasarımı ile şık yaşam alanları oluşturmanızı sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Yatak Odası Takımları Fiyatlarını hangi etmenler belirler? yazımızı okumak için tıklayın.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Salon, oturma odası ve diğer tüm yaşam alanlarında yeteri kadar hareket alanına sahip olmayı isteyen kişiler için köşe koltuk takı...
Devamı
Evlerde kullanıp bir taşla iki kuş vurduğunuz hemen hemen tek mobilya çeşidinden olan orta sehpalar hem işlevselliği hem de dekora...
Devamı
Dresuarlar, antrelerde, yatak odalarında ve salonlarda tercih edilen, işlevsel mobilyalardır. En az işlevselliği kadar dekorasyona...
Devamı
Ergonomik yemek masası sandalyeleri ile lüks yaşam alanlarında konforlu mobilyalara sahip olmak ayrıcalığını elde edebilirsiniz. Y...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ