facebook
Yazın Kullanılacak Halı Modellerinin Özellikleri

Yazın Kullanılacak Halı Modellerinin Özellikleri

Yaz aylarında tercih edilecek halı modelleri nelerdir? Yazın genellikle sıcakların artması ile birlikte kaldırılan kışlık elbiseler gibi ev dekorasyonunuzda da yeniliğe gitmeniz gerekmektedir. Kıştan kalan kalın ve yünlü halılar yaz aylarında hem yazın hareketli ve güneşli moduna uyum sağlamak hem de evde kullanıcıyı sıkmayacak ferah halı modelleri tercih etmek isteyeceksiniz. Yazın tercih edilecek bir çok farklı halı modeli bulunmaktadır. Halılara ek olarak yaz aylarında yaşam alanlarında kilim de sıklıkla kullanılmaktadır.

Yazlık Halı Modelleri

Yaz aylarında kullanacağınız rengarenk, ince ve toz tutmayan halı modellerini tercih etmelisiniz. Yaz aylarının gelmesi ile birlikte klima olmayan evlerde pencereler açılmakta ve haliyle içeriye toz girmektedir. Kalın yün halıların içerisine girecek tozlar ve bu halıların içerisindeki bakteriler sıcaklarla birlikte daha da ürüyecektir. Bu koku ve hijyen sebebiyle yaşam alanlarında tercih edilmemesi gereken halı grubuna girmektedir. Bu nedenle yazın daha ince, tüysüz halılar tercih edilmektedir.

Yazlık halılar yazın hareketli tarzına uyum sağlaması adına renkli, çiçek motifli tasarıma üretilmektedir. Sokaktaki çiçekleri andıran renkli motifler ile eğlenceli ve hoş yaşam alanları oluşturabilirsiniz. Zemin döşemeleri ve halılar evin genel konseptini belirleyeceği için mevsimlere göre değişiklik gerçekleştirmeniz evinizin dekorasyonundan sıkılmanızın önüne geçecektir. Bahar aylarında, kışın ve yazın farklı tasarım ve renklerde tercih edilecek halı çeşitleri ile her mevsim farklı bir tarzı tecrübe edebilirsiniz.

Yazlık Halıların Özellikleri

Yazlık halılar hafif ve ince yapılarda tasarlanmaktadırlar. Bu nedenle üzerindeki tozu göstermekte ve sürekli temizleme ihtiyacı doğurmaktadır. Ancak bu daha temiz bir ev demektir. Halının içerisinde girmeyen toz ve kirler yüzeyde kalarak kendisini göstermekte ve zaman içerisinde bakterilerin artmasına sebebiyet vermemektedir. Özellikle çocuklu evlerde emekleme dönemindeki bebeklerin sağlığı açısından önemli olan bu durum yazlık halılarda bulunmamaktadır.

Yazlık halılar ince ve hafif olduğundan kullanıldığı alanda kayma sorunları yaşayabilmektedir. Ancak halının altında kaydırmaz madde kullanıldığında halınız kaymayacak ve zemine yapışacaktır. Yazlık halı modelleri bakıyorsanız mutlaka kayırmaz halı modellerini de gözden geçirin. Zemininde kaydırmaz madde bulunan halıları gönül rahatlığı ile parke veya fayans zeminlerde kullanabilirsiniz.

Yazlık halılar ısıyı tutmadığı için daha ferah alanlar oluşturmanızı sağlar. Kışlık halıların eksine hava izolasyonunu en aza indiren yazlık halılar nispeten daha serin alanlar oluşturmanızı destekleyecektir.

Renkli yazlık halı modelleri, eğlenceli yaşam alanları oluşturmanızı sağlayacaktır. Yazlık halı modelleri genellikle renkli tasarımlara sahip olarak üretilmektedir. Renkli halılar yaşam alanlarınıza yeni bir enerji ve hava katacağından bir çok kullanıcı tarafından beğenilmektedir.

Yazlık halılar daha kolay temizlenebilmektedir. Genellikle içerisinde toz tutacak yünleri bulunmadığından yıkamasına gerek olmayan yazlık halı modelleri, yıkandığında da kolay kuruyarak hızlı şekilde kullanmanızı sağlayacaktır.

Yoğun yün yapısına sahip olmayan yazlık halılar leke tutmamaktadır. Lekeyi kolay temizleyeceğiniz yazlık halı modellerini uzun yıllar boyunca ilk aldığınız gün gibi kullanmaya devam edebilirsiniz. Genellikle yaz aylarından yaz aylarına kullanacağınız bu halılar dayanıklı ve uzun ömürlü bir kullanım sunmaktadır.

Yazlık Halı Fiyatları

Yazlık halı fiyatları halıların boyutlarına, tasarımına, üretiminde kullanılan malzemesine göre değişiklik göstermektedir. Ancak uygun fiyatlı yazlık halı modelleri olduğu gibi, fiyatı yüksek yazlık halı modelleri de bulunmaktadır. Bütçenize uygun olarak seçeceğiniz birçok farklı halı modeli bulunmaktadır. Hem tasarımı hem de ayırdığınız bütçenize uygun onlarca çeşit yazlık halı modelini Trend Mobilya’da keşfedebilirsiniz.

Salonlarınızda tercih edeceğiniz yemek masanıza uygun sandalye modellerinin genel dekorasyonunuza uygun nasıl seçildiğini öğrenmek için buraya tıklayın.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Sandalye modeli seçerken nelere dikkat edilmelidir? Yaşam alanlarında yemek masaları ve yemek odası takımları seçerken, sandalye m...
Devamı
Modern çağın belki de en eğlenceli ve çarpıcı tarzlarından pop art stili, dekoratif tablolar, dekoratif aynalar, şık salon gruplar...
Devamı
Sürgülü dolap mı yoksa kapaklı dolap mı sorusu, yeni bir yatak odası takımı alacak, kullanıcıların en favori soruları arasında yer...
Devamı
Konforlu yatak modellerine şimdi daha yakından bakın. Yatak seçimi konusunda kullanıcılar her zaman tereddütte kalabilir. Sert mi ...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ