facebook
Cam Masa Kullanmak ya da Kullanmamak…

Cam Masa Kullanmak ya da Kullanmamak…

Dekorasyon trendleri, estetik, şıklık, alanları efektif kullanmak derken, kafalar karışıyor ve kimi zaman mobilya seçimlerinin neye göre yapılması gerektiği unutuluyor ya da biden bire öncelikler değişiyor. Mobilya seçimlerinde en önemli noktanın sizin ihtiyaçlarınızı karşılaması ve fonksiyonelliği olduğunu unutmayın ve seçimlerinizi de buna göre yapın. Özellikle de mobilyaların malzemeleri bakımından seçimlerinizi ince eleyip sık dokumanızda fayda var! Hele bir de söz konusu cam mobilyalarsa bir değil, iki kere düşünmelisiniz.

Mobilya seçmek zor iş… Çünkü hem maliyetli, hem çok seçenek var hem de dekorasyondan biraz anlamak gerekiyor. Aksi halde evler Çarşamba pazarına dönüyor. Ayrı ayrı seçilen her bir mobilya kendi içinde şık olabilir ama diğerleriyle uyum sağlamıyorsa yandı gülüm keten helva demektir. Tam bu noktada devreye renklerden malzemeye kadar pek çok unsur giriyor.

Bildiğiniz gibi cam en sağlıklı ve en doğal malzemelerden biri ve bugün pek çok mobilyada farklı malzemelerle bir araya getirilerek kullanılıyor. Örneğin, orta sehpada cam kullanımını özellikle ahşap ve metal malzemelerle bir arada sıklıkla görüyoruz. Peki, ya masalarda? Özellikle mutfak için seçilen mobilyaların başında mutfak masası yer alırken, bu masayı cam modeller arasından seçmek sizce ne kadar avantajlı olabilir?

Cam Masa Kullanıcı Diyor ki…

İnternet iyi ki var! Yoksa bu devirde, bu kadar çok ürün seçeneği ve farklı model arasında seçim yapmak daha büyük bir kaosa dönüşebilirdi. Oysa şimdi satın almak istediğimiz bir ürünü arama motoruna yazdığımız gibi, daha önce o ürünü deneyimlemiş olan kişilerin tecrübelerinden faydalanabiliyor, başkalarının yaşadıklarından kendimize ders çıkarabiliyoruz. Böylelikle ya paramız cebimizde kalıyor ya da daha avantajlı bir alışveriş yapmış oluyoruz. Peki, kullanıcılar cam mutfak masaları için ne diyor? İşte cam masa kullanıcılarının yorumları:

  • Cam masalara ilişkin en çok yorum paslanmaz olmasıyla ilgili. Bu da cam masaların kullanım ömrünün diğer masa türlerine göre daha uzun olabildiğinin bir göstergesi oluyor.
  • Girdiği her yere şıklığı da taşıyor cam malzemeler. Cam masalar da en fazla şıklıklarıyla ilgili yorum alıyor tabi. Ancak cam aynı zamanda kırılabilir veya çatlayabilir bir malzeme olduğundan çocuklu evlerde özellikle çok daha dikkatle kullanılması tavsiye ediliyor.
  • Cam mutfak masalarının en önemli avantajlarından biri rahatlıkla örtüsüz kullanılabilmeleri… Böylelikle yemek sonrasında yalnızca silmek yeterli oluyor. Herhangi bir şeyin üzerine dökülmesi de sorun olmuyor çünkü pratik bir şekilde silinebiliyor.
  • Cam masaların en büyük dezavantajlarından biri kolay kirlenebilir olması, üzerine konulan hemen her şeyin masada mutlaka izi kalıyor. Özellikle de parmak izleri masayı sürekli silmek gerekliliğini beraberinde getiriyor.

Mutfak Masası Seçmenin Püf Noktaları Nelerdir?

Mutfak masası seçerken bazı öncelikleriniz olmalı. Çünkü özellikle daha pratik sofra ritüelleri için tercih edilen mutfak masaları aynı zamanda dar mutfaklarda tezgah alanı da sağlıyor. Böyle düşünüldüğünde masa seçerken farklı detayları gözetme gerekliliği de doğuyor.

  • Mutfak masanızı aynı zamanda mutfak tezgahı olarak da kullanacaksanız malzeme bakımından doğru tercihler yapmalısınız. Özellikle çizilmez ve matlaşmayan malzemelerden üretilmiş bir masayı seçmelisiniz. Çünkü mutfak masanızı aynı zamanda tezgah olarak kullanmanız demek üzerinde bir şeyler kesmeniz ve de daha sık silerek temizlemek demek oluyor.
  • Hafif bir mutfak masası her zaman daha avantajlıdır. Böylelikle rahatlıkla çekebilir ve çok daha kolay bir şekilde mutfağınızı temizleyebilirsiniz. Aynı zamanda mutfağınızı kullanım şeklinize göre masanızın yerini değiştirmeniz de daha kolay olur. Cam masaları genellikle ağır oluyor ve çekmek belinizi zorlayabiliyor.
  • Son olarak katlanabilir ve duvara monte edilen masa modelleri de oldukça tercih edilen modellerden. Böylelikle hem alandan kazanabiliyorsunuz hem de mutfakta bir masa konumlandırabiliyorsunuz.

Yaşam alanlarında şıklık kadar kullanışlı mobilyalar da önemlidir. Yatak odalarında doğru gardırop modeli nasıl seçilir öğrenmek ve okumak için şimdi tıklayın.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Modern halı modellerini şimdi keşfedin. Modern dünyanın koşuşturmacası içinde evlerimiz dinlenebileceğimiz ve kendimizle kalabilec...
Devamı
Mimari yaklaşımlardaki değişimler dekorasyon trendlerini ve evlerdeki mobilya ihtiyaçlarını da değiştiriyor. Özellikle metropol ke...
Devamı
Baharın gelişi ile herkeste bir enerji artışı olduğunu fark etmişsinizdir. Havaların ısınması, çiçeklerin açması, güneşin gülümsem...
Devamı
Salon, oturma odası ve diğer tüm yaşam alanlarında yeteri kadar hareket alanına sahip olmayı isteyen kişiler için köşe koltuk takı...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ