facebook
Yatak odasında Kullanacağınız Tablo önerileri

Yatak odasında Kullanacağınız Tablo önerileri

Yatak odanızı daha güzel, estetik ve şık hale getirmek ister misiniz? Bunun için estetik mobilyalarınıza ek olarak bazı dokunuşlar yapmanız gerekiyor. Renkler ve aksesuarların kullanımının yanı sıra odanızın duvarlarını şık tablolarla süsleyebilirsiniz. İşte yatak odanıza özel dokunuşlar yapmanızı ve daha sofistike bir hale getirmenizi sağlayacak bazı tablo fikirleri!

Yatak odasında tablo kullanımı mekanı çoğu zaman daha sofistike bir hale getirebiliyor. Bunun yanı sıra gözünüzü açtığınız anda güzel bir şey görerek güne başlamak iyi bir bir enerji ve mutluluk kaynağı da oluyor. Bu bir aile fotoğrafı da olabilir, çok sevdiğiniz bir filmin afişi de; doğa temalı görseller de olabilir, siyah beyaz bir sanat fotoğrafı da… Ünlü bir ressamın en popüler tablosunun replikası neden olmasın? Elbette olabilir.

Duvarda Anılar Geçidi

Alanlara kişilik katan, özellik kazandıran dokunuşların başında duvar süslemeleri geliyor. Bunlar arasında en keyif veren ve mekanı kişiselleştiren ise aile fotoğrafları oluyor. Şimdilerde bir duvarda minik minik çerçeveler haline birçok fotoğrafı kullanmak oldukça moda. Bununla birlikte tek ve büyük bir çerçeve içine en sevilen fotoğrafları bir kolaj şeklinde yerleştirmek veya bir anılar geçidi şeklinde düzenlemek de tercih ediliyor. Duvarınıza en sevdiğiniz anların ve kişilerin fotoğraflarını asarak ilk g her sabah güne daha mutlu uyanmaya ne dersiniz?

Ara Güler’in İstanbul’u

Duvarlarda son zamanlarda öne çıkan süslemelerden biri de en güzel şehir fotoğrafları elbette. Bu fotoğrafların büyük bir kısmı siyah beyaz olarak tercih ediliyor. Özellikle de yatak odalarında… Türkiye’de şehir fotoğrafı denildiğinde İstanbul, İstanbul fotoğrafı denildiğinde ise akla bir isim geliyor: Ara Güler. Ara Güler’in harika İstanbul fotoğraflarından birini büyütüp duvarınıza asarak yatak odanızı birden bire bambaşka bir hale getirebiliriz. Mekanda bambaşka bir etki yaratabilirsiniz. Tercihiniz bir şehir fotoğrafı değilse, ünlü fotoğrafçıların farklı karelerini de yatak odanızın duvarlarında sergilemeniz oldukça şık ve estetik bir ortam yaratmanıza destek olabiliyor. Duvarınızda sergileyeceğiniz fotoğrafı çerçevesiz kullanmak bir seçenek… Ancak eğer çerçeve kullanacaksanız bu noktada dikkatli olmalı ve hem dekorasyon bütünlüğünü koruyacak bir çerçeve tercih etmeli hem de çerçevenin, fotoğrafın renk ve kompozisyonuna uygunluğunu gözetmelisiniz.

Doğayla Kucaklaşın

Yoğun iş hayatı, uzun çalışma saatleri ve bir türlü bitmeyen işler nedeniyle siz doğaya koşamıyor olabilirsiniz. O halde doğayı yatak odanıza taşıyın. Doğa resimlerinin büyütülmüş versiyonlarını duvarınızda kullanabilir böylece her sabah bir deniz veya göl kenarında uyanarak güne başlayabilirsiniz. Dağ havasına duyduğunuz özlemi gözlerinizi açtığınızda karşılaştığınız manzarayla bir miktar dindirebilirsiniz. Elbette yerini tutmayacaktır ancak sizi gün içinde motive edecek ve tatile gidene kadar geçen sürede size güç verecek. Huzurlu ve dinlendirici, natürel tonların hakim olduğu tablolarla güne sakin ve dingin başlamak sizin elinizde. Özlemini çektiğiniz manzaralara “günaydın” demek için hala geç değil.

Modern Tablolarla Yer Açın

Renkli ve modern tablolar da en çok tercih edilen duvar tabloları arasında yer alıyor. Özellikle genç beyaz yakalı kesim yatak odalarında daha çok modern kullanımlara yöneliyor. Çünkü renkler önemli... Canlı renklerin ve doğal malzemelerle yapılmış çerçevelerin öne çıktığı kullanımlarda hem sanata hem de doğaya olan yaklaşım dikkat çekiyor. Bu tip tablolara ışıklandırma yapılması da yine bir trend olarak karşımıza çıkıyor. Böylelikle odada bir odak noktası yaratmak ve tabloya vurgu yapmak mümkün oluyor. Aynı zamanda odaya yenilikçi bir duruş ve dinamizm getirmek için modern unsurlara yönelmek de bir seçenek olabiliyor.

Bir evin dekorasyonunda evin tüm yaşam alanlarının bir ahenk içerisinde olması gerekmektedir. Salonlar da en gözde yaşam alanları olduğu için dekorasyonunua özen gösterilmesi gereken alanlardır. Peki salonlarınızı kitaplığınıza göre döşemeye ne dersiniz? 

Yatak odanızın dekorasyonuna renk ve şıklık katmak için,  yatak odası aksesuar önerilerimizi keşfedin. 

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Dresuar modelleri yakın zamanda hayatımıza girip ön plana çıkmış gibi görünse de aslında kullanımı çok eskiye dayanıyor. Modern dr...
Devamı
Romantik yaşam alanlarında şık bir konsept oluşturmak isteyen kullanıcılar hangi tür aydınlatmaları kullanmalıdır? Göz alıcı yaşam...
Devamı
Evlerimizin en önemli alanlarından biri olan yemek odaları tüm ailenin bir araya geldiği ve misafirlerin ağırlandığı yaşam alanı o...
Devamı
Ledlerin evlerimizde ve mobilyalarda kullanımı kullanışlı ve oldukça şıktır. Salonlarda tv ünitelerinde, vitrinlerde, kitaplıklard...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ