facebook
Salonunuzu Kitaplığınıza Göre Döşeyin

Salonunuzu Kitaplığınıza Göre Döşeyin

Salon tasarımınızı ve dekorasyonunuzun tasarlarken en şık ve göz alıcı konsepte sahip olmak için alışılmışın dışında bir konsept arayabilirsiniz. Genellikle ailelerin yaşam alanlarında tercih ettiği dekorasyon tarzındaki alışılmış mobilya dizilimini farklılaştırarak ilgi çekici yaşam alanları oluşturabilirsiniz. Ayrıca kitap okuma hobinizi tetikleyecek bu dekorasyon sizi mutlu ederken gelişiminizi de destekleyecektir.

Salonunuzda kullanmak için seçeceğiniz kitaplık modeliniz ile salonunuzun tarzını belirleyin. Salonunuzu kitaplığınıza göre döşeyin. Salon mobilyalarınızı seçerken kitaplığınızı tasarımınızın merkezine alarak ilgi çekici ve şık bir dekorasyon ortaya çıkartabilirsiniz.

Televizyon Ünitesi Yerine Kitaplık

Salonunuzda alışılagelmiş bir tasarımın dışında tarz oluşturmak için kitaplığınızı dekorasyonunuzun ve salonunuzun merkezine alabilirsiniz. Televizyona bakan koltuklar yerine yüzlerce farklı kitap ile mükemmel bir tasarımı destekleyen şık kütüphanenize dönük koltuklar konuklarınızın ilgi odağı olacaktır. Sizde yaşam alanınızda televizyon kullanmak istemiyor ya da televizyonu yaşantınızın merkezine almak yerine kişisel gelişiminizi destekleyecek kitaplarınızı salonunuzun merkezine almayı planlıyorsanız boydan boya büyük bir kitaplık tercih edebilirsiniz.

Birçok farklı modellerde kitaplık modelleri arasından hoşunuza giden kitaplık modelini seçip, salon mobilyalarınızın genel tasarımını da kitaplığınıza uygun seçebilirsiniz. Salonunuzun merkezine yerleştireceğiniz kitaplığınıza uyumlu olması için diğer koltuk takımı, yemek odası takımı ve zigon sehpaların modellerini doğru seçmeniz gerekmektedir. Metal bir tasarıma sahip kitaplık kullanıyorsanız metal alaşımlı mobilyalar, ahşap kitaplık seçiyorsanız ahşap mobilyalar tercih etmeniz gerekmektedir.

Şık Kitaplık Tasarımları

Şık tasarıma sahip onlarca farklı modelde kitaplık modelleri bulunmaktadır. Modern kitaplık modelleri, klasik kitaplık modelleri ve tasarım kitaplık modelleri gibi kullanıcıların beğenisine sunulan farklı tasarımlar bulunmaktadır. Bu farklı tasarımlara sahip kitaplık modelleri arasından belirlediğiniz fiyat skalasına uygun bir model seçmeniz mümkün olacaktır. Ancak salonunuzda tercih edeceğiniz kitaplığın şık olması ile birlikte kullanışlı bir model olmasına da dikkat etmeniz gerekmektedir.

Salonunuzda oluşturmak istediğiniz konsepte göre kitaplık modeli seçmeniz gerekmektedir. Yaşam alanınızın merkezine alacağınız kitaplığınız ortamdaki mobilyaların tasarımında da belirleyici olacağı için emin olduğunuz bir konseptte kitaplık modeli seçmeniz gerekmektedir. Klasik bir dekorasyon oluşturmak istiyorsanız klasik kütüphane modelleri, modern bir konsept oluşturmak istiyorsanız da modern ve tasarım kitaplık modellerini tercih edebilirsiniz.

Kitaplığınızın Yanında Kullanılacak Aksesuarlar

Kitaplığınızın hemen köşesinde istediğiniz kitabınızı seçip anında okumanız için tercih edeceğiniz aksesuar modelleri bulunmaktadır. Örneğin rahat ve konforlu bir berjer, berjerin hemen yanında kahvenizi ve atıştırmalıklarınızı yerleştireceğiniz modern yan sehpanız ve loş bir ortam oluşturmanız için tasarımı ile de etkileyici bir modelde lambader modeli tercih edebilirsiniz. Bu alan hem gelişiminiz hem de ruhunuzu dinlendirmek için hayatın yoğunluğundan kaçma ve kendinize dinlenme fırsatları oluşturmaktadır.

Ruhu dinlendiren bir etkinlik olan kitap okumak, hayallere ve yeni serüvenlere dalmanızı sağlayarak zihninizi de dinlendirmenizi sağlamaktadır. Bu ortamı oluşturmak için de konforlu ve loş bir ışık ortamı sağlamanız gerekmektedir. Bu nedenle salon dekorasyonunuzda mutlaka lambader, berjer ve yan sehpa gibi sizi ve ortamın ambiyansını değiştirecek etmenleri tercih etmeniz gerekmektedir.

Uygun Fiyatlı Kitaplıklar

Şık bir konsept oluştururken kitaplık seçiminizde cebinizden çıkmasını planladığınız bir bütçe gerçeğini de göz ardı etmemek gerekmektedir. Genellikle uygun fiyatlı kitaplık modelleri ile de mükemmel tasarıma sahip dekorasyonlar oluşturulmaktadır. Bir çok farklı kitaplık modeli arasından bütçeniz uygun olanı seçmek için bazı filtrelemeleri gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu filtrelemeler odanızın ölçüleri, mevcutta bulunan kitaplıklarınızın sayısı, ortamda oluşturmak istediğiniz genel tarz ve kitaplığa ayırdığınız bütçe. Tüm bu filtreleri dikkate alarak gerçekleştireceğiniz kitaplık seçiminizde en doğru modeli ve bütçeniz içinde ideal kitaplık modelini keşfetme fırsatı bulabileceksiniz.

Salonunuzda şık yaşam alanları oluştrumak için kullandığınız berjer modellerini de özenle seçmeniz gerekmektedir. Peki en şık berjerler salonlarda nasıl doğru bir şekilde kullanılır?

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Yaşam alanlarının dizaynında aydınlatmalar genellikle ihmal edilen ancak oldukça önemli olan unsurlardır. Salonlarda, yatak odalar...
Devamı
Yaz aylarında evlerin bahçelerinde geçirilen zamanın artması ile birlikte bahçe mobilyaları ve aydınlatmalarında düzenlemelere git...
Devamı
Yatak odası halıları, evin diğer bölümleri için tercih edilen halılardan daha fazla özen gösterilerek seçilmeliler. Çünkü kaliteli...
Devamı
Bohem dekorasyona göre mobilya seçimi nasıl yapılır? Kaynağını yerleşik yaşama karşı, yersiz yurtsuz yaşayan göçebe çingenelerden ...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ