facebook
Kitaplık Dekorasyonu ile Şık Yaşam Alanları

Kitaplık Dekorasyonu ile Şık Yaşam Alanları

Kitaplıklar ile yaşam alanlarınızda şık konseptler oluşturabilirsiniz. Değer verdiğiniz kitaplarınızı barındıracağınız ve sergileyeceğiniz kitaplıklar ile dekorasyonunuzu destekleyebilirsiniz. Birçok farklı tarzda ve modelde kitaplık modeli bulunmaktadır. Bu modellerin her birsinin alana kattığı yarar ve konsept farklıdır. Bu nedenle yaşam alanlarınızda oluşturmak isteyeceğiniz konsepte uygun kitaplık modelini doğru olarak seçmeniz gerekmektedir. Lüks kitaplık modelleri olduğu gibi daha sade amaca hizmet etmek için üretilen kitaplıklar da bulunmaktadır. Ahşap kitaplıklar en şık yaşam alanlarınızda dekorasyon oluşturucu da olarak kullanılmaktadır.

Kitaplıklar yaşam alanlarında hem amacına uygun hem de dekorasyonu destekleyecek tarzda kullanılmaktadır.

Ahşap Kitaplık Modelleri

Ahşap kitaplıklar klasik ve modern tarzları ile üretilmektedir. Farklı tasarım modellerine sahip olan bu kitaplıklar genellikle duvara sabit klasik bir kitaplık görevi ile kullanılmaktadır. Renkleri ceviz ve tonları olan ahşap kitaplıklar son zamanlarda tasarım ve dekorasyon algısının değişmesi ile birlikte yeni bir forma girdi.

Tüm kitaplarınızı büyük bir gururla sergileyeceğiniz ahşap kitaplık modelleri duvara monte edilebilen tarzda olduğu kadar, tam boy ya da yarım boy modelleri de mevcuttur. Bu kitaplıklarda kitaplarınızı sergilemenizin yanında aksesuar ürünlerinizi de kullanabilirsiniz. Böylece hem vitrin hem de şık bir konsept tamamlayıcı olarak kitaplıklarınızı kullanabilirsiniz.

Metal Kitaplık Modelleri

Bu kitaplık modelleri genellikle alanlarda bölme görevi görmektedir. Modern kitaplık modelleri arasında kendisine yer bulan kitaplıklar büyük odalarda odayı bölme görevi görerek şık yaşam alanları oluşturmanızı sağlamaktadır. Odayı ortadan bölerek farklı kullanım alanları oluşturmanızı sağlayan metal kitaplıklar kullanışlı bir ortam oluşturmasını sağlıyor. Temizliği ve bakımı da kolay olan bu kitaplıkların bakımı kolay olsa da nemli kaldıklarında paslanma ya da su lekelerini yansıtma gibi bir problemi olmaktadır.

Metal kitaplıkların daha ufak tasarıma sahip olan formları da mevcuttur. Genellikle dekorasyon amaçlı üretilen bu kitaplıklar salonda tv ünitesinin yanında ya da yerine tercih edilebilmektedir.

Ofislerde Kitaplık Kullanımı

Ofislerde de kitaplıklar oldukça sık kullanılmaktadır. Makam odalarında kullanılan bu kitaplık modeli odaya kattığı ambiyans ile başarılı bir tasarım oluşturmanızı sağlamaktadır. Yaşam alanlarında olduğu gibi ofisinizde de alanları bölme görevi olarak kullanabileceğiniz kitaplıklar yönetici masasının arkasında genel vitrin görevi de görebilmektedir. Arkasındaki kitaplıkta kitaplarını sergilerken kazandığı ödülleri ve sahip olduğu değerli hediyelerini kullanabilmektedir.  Genellikle ofislerde ahşap kitaplık modelleri kullanılmaktadır. Klasik ofis dekorasyonlarında klasik kitaplıklar, modern ve hareketli bir odada ise tasarım ve modern kitaplık modelleri kullanılmaktadır.

Modüler Kitaplık Modelleri

Modüler kitaplık modelleri oldukça kullanışlı ve hayat kurtarıcı bir özelliğe sahiptir. Kitap sayınıza göre belirleyeceğiniz kitaplık boyutlarınızı, okuduğunuz kitapların artması ile birlikte büyütme ihtiyacı doğacaktır. Kitaplıklarınızın hacmini modüler kitaplık modelleri ile arttırarak yeni kitaplarınızı barındıracağınız alanları oluşturabilirsiniz. Modüler kitaplıklar yapısı gereği dar alanlarda ya da daha büyük alanlara da istenildiği boyutlarda kullanılacağı için yarar sağlayan bir tasarım ile kullanıcılarını mutlu etmektedir.

Kitaplık Fiyatları

Kitaplık fiyatları mobilyaların tarzına, tasarımına, ölçülerine ve üretiminde kullanılan malzemelere göre değişiklik göstermektedir. Klasik tarz kitaplıklar ile modern tarz kitaplıkların üretim ve tasarımları farklı olduğundan fiyatları da farklı olacaktır. Bu nedenle net bir fiyat aralığı vermek yanlış olmakla birlikte yetersiz bir bilgi sağlamak olacaktır. Ölçülerine göre de farklılık gösteren kitaplık fiyatlarını, trend mobilya da kitaplık kategorisi altında yer alan modelleri inceleyerek öğrenebilirsiniz. Beğendiğiniz kitaplık modelleri hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ana kucağı alırken dikket edilecekler blogumuzu okumak için tıklayınız.

Tavsiye Ettiğimiz Diğer Yazılar
Yazlık evlerde şık olduğu kadar göz alıcı bir dekorasyon oluşturmak için yazlık ev dekorasyon önerilerine ihtiyaç duyabilirsiniz. ...
Devamı
Trend Mobilya’dan gerçekleştirdiğiniz mobilya alışverişlerinizde ödemenizi kolaylaştıracak fırsat. Yüzlerce mobilya modeli arasınd...
Devamı
Koltuk takımları yaşam alanlarının vazgeçilmez mobilyalarıdır. Koltuk takımları yalnızca salon ve oturma odalarında değil, ofisler...
Devamı
Küçücük bir bahçe bile yeşilliklerle ve ruhunuzu dinlendirecek çiçeklerle doğru dekore edildiğinde içerisinde çıkmak istemeyeceğin...
Devamı
HIZLI VE KOLAY MENÜ